Spor
  • 1.7.2009 13:50

ROBERTO CARLOS'A ''HOŞGELDİN'' ALKIŞI

İSTANBUL - Teknik direktör Christoph Daum yönetiminde Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 1,5 saat süren sabah antrenmanında, sarı-lacivertliler koşu, koordinasyon, kontrollü pasın ardından, kanatlardan ortalarla gol vuruşlarının yapıldığı hücum organizasyonları çalıştı. Antrenman dar alanda çift kale maçla sona erdi.
Şut çalışmasında topu dışarı atan futbolcular ceza şınavı çekti.

-DAUM'DAN MOTİVASYON TAKTİKLERİ-

Fenerbahçe'de 2. dönemine başlayan Christoph Daum, takımına bir önceki döneminden farklı uygulamalarla yaklaşıyor.
Bu sabah takımla yeni sezon için ilk antrenmanına çıkan Roberto Carlos'a ''Hoşgeldin'' alkışı yaptıran Daum, sıcak havada 1,5 saat süren yorucu temponun ardından, futbolculara birbirini tebrik ettirdi.
Neşeli anların yaşandığı Samandıra'da teknik heyet ve futbolcular birbirlerinin elini sıkarak ve zaman zaman da sarılarak birbirlerini tebrik ettiler.

-DAUM ŞOV-

Alman teknik adamın antrenmanlardaki hareketliliği ve coşkusu dikkatlerden kaçmıyor.
Kimi zaman Türkçe kelimelerle futbolcularına seslendiği görülen Daum'un, yaptığı hareketlerle, coşkulu ve heyecanlı bir çalışma temposu içinde olduğu görülüyor.

-KADRO 20'YE ÇIKTI-

Roberto Carlos'un da katılımıyla sarı-lacivertli ekipte yeni sezon hazırlıklarına katılan futbolcuların sayısı 20'ye çıktı.
Kaleciler Volkan Babacan, Alper ve Ertuğrul'un yanı sıra Abdülkadir, Onur, Furkan, Bilica, Bekir, Vederson, Roberto Carlos, Kazım, Semih, Mehmet Topuz, Uğur, Gökhan, Selçuk, Deniz, Emre, Ali ve Önder antrenmana katılan isimler oldu.
Bu arada başka takımlara verilmesi düşünülen Burak ve Gürhan'ın yanı sıra kadroda düşünülmeyen Josico antrenmanlarda yer almıyor.
Deivid'in bugün İstanbul'a beklendiği, Güiza'nın ise yurt dışı kampında takıma katılacağı ifade edildi.
Sıcak havada yapılan antrenmanda futbolcular çalışma aralarında suya koştu.
Futbolcuların antrenman sonunda serinlemek ve adalelerini dinlendirmek için kullanılan yürüme havuzu için tesislere 400 kilo buz getirildiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER