Medya
  • 29.9.2010 11:54

RTÜK ÜYESİ MEHMET DADAK VEFAT ETTİ

ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi avukat Mehmet Dadak, geçirdiği kalp krizi sonucu 64 yaşında vefat etti.
RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Dadak bugün İstanbul'da yapılacak Üst Kurul toplantısına katılmak üzere Esenboğa Havalimanı'na giderken yolda fenalaştı. Ambulansla Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırılan Dadak, acil anjiyoya alınmasına rağmen kurtarılamadı.
Mehmet Dadak için yarın saat 10.30'da RTÜK'te tören yapılacak. Dadak'ın cenazesi, öğle namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilecek.
Konya'da dünyaya gelen Mehmet Dadak, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 2005'te CHP kontenjanından RTÜK üyeliğine seçilen Dadak, evli ve iki çocuk babasıydı.

Mehmet Dadak:

1946 Yılında Konya'da doğan Mehmet Dadak, 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1972-1974 yıllarında avukatlık stajını tamamlayan Dadak, 1974 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Avukatlık, Genel Sekreterlik, Hukuk Müşavirliği, Üst Düzey Yöneticilik görevlerinde bulunan Dadak, Ankara'da on iki şirketten oluşan bir şirketler topluluğunda idari, İdari, Mali ve Hukuki İşler Genel Müdürü olarak yirmi beş yıl çalıştı. Bu şirketler topluluğunun ana firmasının 2002 yılı vergi rekortmeni olmasına katkı sağlayan Dadak, çeşitli şirketlerde yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Dadak 13 Temmuz 2005 tarihinde TBMM tarafından RTÜK Üyeliğine seçildi. İngilizce bilen Dadak evli ve iki çocuk babası.

İLGİLİ HABERLER