Sağlık
  • 10.5.2013 10:15

Sahte doktor faciası!

Güzellik merkezinde karnından aldığı yağı yüzüne enjekte ettiği Kıymet Kaya’yı (39) tanınmayacak hale getirdiği iddiasıyla hakkında dava açılan Banu Altıntaş’a bir suçlama daha geldi. Yanlış liposuction (yağ alma) ameliyatında ölümden döndüğünü iddia eden Filiz Ç. de şikâyetçi oldu.

Filiz Ç. internetteki bir fırsat sitesi aracılığıyla, Bakırköy’deki Güzellik Fabrikası isimli merkezden cilt bakımı satın aldı. İddiaya göre, Filiz Ç. burada kendisini plastik cerrah olarak tanıtan Banu Altıntaş’la tanıştı.

İnönü Üniversitesi’nde başladığı tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladığını anlatan Altıntaş, Filiz Ç.’yi liposuction ameliyatına ikna etti. Yenibosna’da özel bir hastanede Altıntaş’ın ameliyat yaptığı Filiz Ç., yaşadıklarını şöyle anlattı:

EVDE ÖLECEĞİMİ HİSSETTİM

“Sadece karın yağlarımı alacaktı ama kollarımı ve bacaklarımı da kazıdı. Neden yaptığını sordum. ‘Sana iyilik yaptım’ dedi. Ameliyattan sonra kan değerim tehlike sınırının altına düştü. Beni o şekilde taburcu ettiler.

Evde öleceğimi hissettim. Kızım telefonla aradı. Kızıma, ‘Kansız kalmıştır. Ciğer yesin” demiş. Daha da kötüleşince kardeşiyle eve gelip bana kan taktılar. 3 hafta kendime gelemedim. 11 Nisan’da ameliyat olduğum hastaneye gittim. Hastane epikriz (ameliyatta yapılanlar) raporunu vermedi. Banu Hanım da vermek istemeyince savcılığa gideceğimi söyledim.

‘Doktor değilim ben, 3 yıl bir profesörün yanında çalıştım, öğrendim’ dedi. Bana en cok dokunan Banu Altıntaş’ın Fatih’teki özel bir hastanede çalışmaya devam etmesi.”
Filiz Ç.’nin şikâyeti üzerine ifade veren Banu Altıntaş, şunları söyledi: “2007-2010 yılları arasında bir estetik cerrahın yanında hemşirelik yaptım. Ameliyatlarda bazı basit plastik cerrahi uygulamalarını öğrendim. sağlık bakanlığı Uzmanlık Belgesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Doktoru diplomasını internetten temin ederek üzerine ismimi yazdım ve işyerime astım. Daha sonra yırtıp attım. Zaten A4 üzerine fotokopi şeklindeydi. Yaptıklarımdan dolayı pişmanım.”

Altıntaş hakkında, Kıymet Kaya’dan liposuction yöntemiyle aldığı yağları yüzüne enjekte ederek kalıcı iz bıraktığı gerekçesiyle, “dolandırıcılık” ve “taksirle yaralama” suçundan 6 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

İLGİLİ HABERLER