Gündem
  • 31.5.2024 17:44

Saplantılı caninin poşetinden not çıktı!

İstanbul Beyoğlu'nda eski sevgilisinin nişanlandığını öğrenip sokak ortasında önce genç kızı, ardından kendini öldüren Özgür Kemal Akdemir'in cinayetten önce genç kızı dakikalarca takip ettiği belirlendi. Saplantılı caninin; elinde bir poşet taşıdığı ve poşetin içerisinde "Duydum ki nişanlanmışsın. Senin karşında kafama sıktığım için özür dilerim" yazılı bir not olduğu öğrenildi.

Saplantılı caninin poşetinden not çıktı! “Karşında kafama sıktığım için...”Beyoğlu'nun Hasköy semtinde sabah saat 08.30 sıralarında meydana gören olayda Özgür Kemal Akdemir (31), takip ettiği eski sevgilisi Başak Tekin'i sokak ortasında başına tek el ateş ederek öldürmüş, ardından da kendi başına ateş ederek hayatını kaybetmişti.

YAŞANAN DEHŞET OLAYIN YENİ DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Erzincan'dan gelip sokak ortasında dehşet saçan Akdemir'in Başak Tekin'le 2009 yılında tanışıp sevgili oldukları, Akdemir uyuşturucu madde kullandığı için Tekin'in 2019'da Akdemir'den ayrıldığı öğrenilmişti.

Aradan geçen 5 yılda genç kızı takıntı haline getiren Akdemir'in, Başak Tekin'in nişanlandığını duyunca Erzincan'dan otobüse binip İstanbul'a geldiği belirlenmişti.

Saplantılı caninin poşetinden not çıktı! “Karşında kafama sıktığım için...”

ESKİ SEVGİLİSİNİ NİŞANLANDIĞI İÇİN ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETTİ

Akdemir'in, İstanbul'a gelir gelmez olay yerine yakın yerde ailesiyle yaşayan Başak Tekin'in adresine giderek işe gitmek üzere evden çıktığında silah zoruyla kızı yürüttüğü tespit edilmişti.

OLAY ÖNCESİ GENÇ KIZI TAKİP ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan olay öncesi Akdemir'in işe giden Başak Tekin'i dakikalarca takip ettiği anların ise güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, genç kızın önden hızlıca yürüdüğü şahsın peşinden takip ettiği, bir süre sonra yanına gelip konuşmaya çalıştığı ancak kızın dinlemeden yoluna devam ettiği görüldü. Bir süre sonra da şahıs kızın önünü kesti.

Saplantılı caninin poşetinden not çıktı! “Karşında kafama sıktığım için...”

"SENİN KARŞINDA KAFAMA SIKTIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM" YAZILI NOT BIRAKTI"

Diğer yandan polis yaptığı incelemede ise şahsın elindeki poşette el yazısıyla kağıda yazılmış bir not buldu. Polisin notu incelediğinde ise, "Duydum ki nişanlanmışsın. İnşallah iyi birini bulmuşsundur. Sen hep iyilerine layıksın. Senin karşında kafama sıktığım için özür dilerim" yazıldığını gördü.

Güncellenme Tarihi : 31.5.2024 17:46

İLGİLİ HABERLER