Gündem
  • 28.9.2021 15:58

SİHA'lara iftira adan Kılıçdaroğlu : Teknoloji devrimini kaçırmayalım

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda Türkiye'nin katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerektiğini ve teknoloji devrimini kaçırma lüksü olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birtakım ziyaret, toplantı ve toplu açılışlar için Bilecik'e geldi.

Kılıçdaroğlu, ilk olarak Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Ardından ilçedeki bir otelde kanaat önderleri, muhtarlar, STK temsilcileriyle buluşan Kemal Kılıçdaroğlu burada bir konuşma yaptı.

Gündemi deperlendiren CHP Lideri teknolojinin hızla geliştiğine dikkati çekti.

"KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLER ÜRETMELİYİZ"

Kılıçdaroğlu, "Şimdi her saniyede birden fazla buluş var. Eğer Türkiye olarak biz katma değeri yüksek ürün ürütemezsek, sanayimizi bu yönde teşvik etmezsek, biz sadece katma değeri yüksek ürün ürüten ülkelerin tüketicisi konumuna geliriz, onları kullanmış oluruz. Ekonominin, tarımın planlanması lazım." değerlendirmesini yaptı.

"TEKNOLOJİ DEVRİMİNİ KAÇIRMA LÜKSÜMÜZ YOK"

Planlamanın 50 yıllık, 100 yıllık yapılması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Artık, öyle 3 yıllık, 5 yıllık planlarla bu iş çözülmüyor. Çünkü dünya hızla değişiyor. Teknoloji hızla değişiyor. Biliyorsunuz Osmanlı, Sanayi Devrimi'ni kaçırmıştı, şimdi teknoloji devrimini kaçırma lüksümüz yok. Onu yakalamak zorundayız. Sanayicilere bu konuda büyük görevler düşüyor." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına Selçuk Bayraktar'dan gönderme

BAYKAR MAKİNA'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Baykar AŞ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Man Adası" iddialarından kazanılan 60 bin liralık tazminatın şehit ailelerine bağışlanacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 21 Kasım 2017'deki grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve yakınlarının Man Adası'ndaki bir şirkete milyonlarca dolar yolladığı iftirasında bulunduğu ifade edildi.

Aralarında Baykar Makina AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın da olduğu kişilere gerçekle uzaktan yakından ilişkisi olmayan mesnetsiz iftiraların atıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İftiralarla Özdemir Bayraktar'ın zan altında bırakılması sebebiyle hukuki süreç başlatılmıştır. İstanbul Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesindeki yargılama sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özdemir Bayraktar'a 60 bin lira tazminat ödemesine hükmedilmiştir. Dava sonucu kazanılan 60 bin liralık tazminat, şehit ailesi ve yakınlarına bağışlanacaktır."


 

SİHA'LARIN İPTALİNİ İSTEYEN KENDİ VEKİLİNE DESTEK ÇIKMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'lar hakkındaki skandal sözleri hakkında açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, terörle mücadele kapsamında güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonları hazmedemeyen Tanrıkulu'na sahip çıktı.

Özel bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, olayın aydınlatılması gerektiğini söyleyerek, "Bizim isteğimiz şu, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Biz de onu istiyoruz. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER