Sağlık
  • 13.11.2020 23:41

Siirt’ten Avrupa’ya bıttım sabunu ihraç ediliyor

Siirtli sabun üreticisi Mithat Apari, menengiç ağaçlarından elde edilen ve hiçbir kimyasal madde katmadan yaptığı organik bıttım sabunlarını Almanya, Hollanda, İngiltere, Belçika gibi ülkelere ihraç ediyor.

Bıttım Sabunu 1 Kg 0 Orjinal El Yapımıdır. cerezhane.com

Kent merkezinde dededen kalma mesleği devam ettiren Mithat Apari, menengiç ağaçlarından elde ettiği ürünleri kaynatarak organik bıttım sabunu haline getirip yurt içi ve yurt dışına satıyor.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası birçok ülkeden Siirt’te üretilen bıttım sabununa talep olduğunu belirten Mithat Apari, yurt içinde olduğu gibi yurt dışından da çok sayıda sipariş aldıklarını söyledi.

Bıttım sabununun faydaları - Sağlık Haberleri - Sayfa 4

Apari, “Koronavirüs nedeniyle şu an bıttım sabunumuza yurt içinden ve yurt dışından müthiş derecede talep var. Ürünlerimizi Hollanda, İngiltere, Belçika, Almanya ve birçok ülkeye gönderiyoruz. Kullananlar bize dönüş yapıyor. Bize döndükleri için biz de kargolayıp Türkiye’nin her yerine ve farklı ülkelere gönderiyoruz. Yurt içindeki ve yurt dışındaki taleplerden çok çok memnunuz” dedi.

BITTIM SABUNU BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR | Siirt Press

Siirt'in Meşhur Bıttım Sabunu Cildi Güzelleştiriyor

Apari, bıttım sabununa olan talebin her geçen gün arttığını ifade etti.

 


 

İLGİLİ HABERLER