Gündem
  • 31.7.2022 10:21

TCG Anadolu girdiği testlerden başarıyla çıkıyor

TCG Anadolu için geri sayım başladı

Türkiye'nin en büyük savaş gemisi olan TCG Anadolu'nun görev sistemleri, girdiği testlerden başarıyla çıkıyor.

Türkiye'nin savunma sanayisindeki yerli ve millilik hamleleri meyvesini vermeye devam ediyor.

Son olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde başlatılan proje kapsamında Sedef Tersanesi'nde kabul faaliyetleri devam eden Çok Maksatlı Amfibi Gemi TCG Anadolu'nun seyir sistemlerinin deniz kabul testleri icra edildi.

Testlerde 12 ASELSAN sistemi değerlendirilirken, gemide şirketin geliştirdiği 36 sistem yer alıyor.

Analizler ASELSAN tarafından yürütülüyor

Savaş sistemi analizi, fonksiyonel ve fiziksel entegrasyon, elektromanyetik uyumluluk ve enterferans, radar kesit alanı analizi gibi savaş sistemi tasarım çalışmaları da ASELSAN tarafından yürütülüyor.

Şirketin sorumluluğundaki sistemlerden MITOS WECDIS, MITOS Sayısal Plot Masası, KULAÇ İskandil, DEMES Meteorolojik Ölçüm Sistemi, ANS-510D Cayro, ALPER LPI Radar, seyir radarı, parakete, manyetik pusula, DGPS, WAIS, alarm ve anons sisteminin deniz kabul süreçleri gerçekleştirildi.

 

TCG Anadolu için geri sayım başladı #1

 

Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekat alanlarında kullanılacak

AA'nın haberine göre, tam yüklü deplasmanda 27 bin 436 ton ağırlıkta, 231 metre boyunda ve 32 metre genişliğinde inşa edilen Çok Maksatlı Amfibi Gemi TCG Anadolu, Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekat alanlarında ve gerektiğinde Hint ve Atlantik okyanuslarında kullanılabilecek.

 

TCG Anadolu için geri sayım başladı #2

 

Çıkarma operasyonlarına katılabilcek

Bir amfibi tabur ile gerekli muharebe ve destek araçlarını kriz bölgelerine taşıyabilme yeteneğine sahip TCG Anadolu, havuzunda taşıyacağı araçlarıyla çıkarma operasyonlarına katılabilecek.

 

TCG Anadolu için geri sayım başladı #3

 

Güncellenme Tarihi : 31.7.2022 10:28

İLGİLİ HABERLER