Gündem
  • 29.2.2020 13:50

Türkiye Birleşmiş Milletler'de ders verdi

'Türkiye tehdit edilirse güç kullanmakta tereddüt etmeyecek'

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu: ''Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek''

BM Güvenlik Konseyi toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye'nin BM Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, "BM Güvenlik Konseyi savaş suçlarına 'dur' demeli" ifadeleri kullandı.

''SURİYE TEMSİLCİSİ UTANMADAN MİLYONLARCA SURİYELİ'YE TERÖRİST DİYOR''

Sinirlioğlu konuşmasında, "Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek. BM Güvenlik Konseyi savaş suçlarına 'dur' demeli.'' açıklamasında bulundu.

''MUHALİF VE TÜRK ASKERİ ARASINDAKİ FARKI GEREKİRSE ÖĞRETİRİZ''

Sinirlioğlu rejimin Türkleri hedef aldığını belirterek, ''Türk askerleri hedef alınmaktadır. Türk askerleri bu pis savaşa çekilmek istenmektedir. Yıllardır muhalif güçler öldürülmektedir. Bu sefer doğrudan Türkleri hedef aldılar. Bazı sözleşmeli askerler bu farkı bilmiyor olabilirler ancak öğrenmek istiyorlarsa onlara öğretiriz. Biz sizlerden minnettarlık değil sorumluluk paylaşımı istiyoruz. Bu yüzden binlerce sivilin hayatı hepimizin sorumluluğunda. Hala Suriye temsilcisi utanmadan, milyonlarca evinden edilmiş Suriyeli'nin "terörist" olduğunu söylüyor." dedi.

Güncellenme Tarihi : 29.2.2020 13:53

İLGİLİ HABERLER