Asayiş
  • 3.4.2024 19:11

Türkiye cesedi derin dondurucudan çıkan Lina’ya ağlamıştı: İşte Canilerin cezası

Tüm Türkiye'nin kanını donduran olay Gaziantep'de meydana gelmişti. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay darbedilerek katledilmişti. Tutuklu sanıklardan Muhabbet Toz ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl, sevgilisi Mehmet Aksu'ya ise 27 yıl hapis cezası verildi.

Cansız bedeni derin dondurucuda bulunan 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay'ın ölümüyle ilgili görülen davada karar çıktı… Abdurrahman Erbay'dan 2021'de ayrılıp, 2022'de ise resmi olarak boşanan Melisa İlhan (33), kızları Lina Nazlı ve 1,5 yaşındaki Naime Ceyda ile okul arkadaşı Muhabbet Toz adlı kadının yanına taşınmıştı.

Türkiye cesedi derin dondurucudan çıkan Lina’ya ağlamıştı: Canilerin cezası açıklandı!

Bu süreçte çocukları alıkonulup, fuhşa zorlandığını öne süren Melisa İlhan, 2022 yılı Eylül ayında eski eşi ile polise giderek şikayetçi olmuştu. Şikayetinin ardından Müge Anlı ile Tatlı Sert'e katılan Melisa İlhan, çocuklarını aradığını söyledi.

Programı arayan bir kişi, Melisa İlhan'ın küçük kızı Naime Ceyda'ya baktığını belirtip, çocuğu polise teslim etti. Polisi arayan Muhabbet Toz'un sevgilisi Mehmet Aksu ise Lina Nazlı'nın öldüğünü ve cesedinin Seyrantepe Mahallesi'ndeki bir giyim mağazasındaki derin dondurucuda saklandığını belirtti. 27 Eylül 2022'de adreste yapılan aramada Lina Nazlı'nın derin dondurucudaki cesedine ulaşıldı. Olayın ardından gözaltına alınan Mehmet Aksu ile Muhabbet Toz, tutuklandı.

Haklarında ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Mehmet Aksu ve Muhabbet Toz'un yargılanmalarına 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Bugün görülen davanın karar duruşmasına sanıklar tutuklu bulundukları cezaevinden SEGBİS yöntemiyle katıldı. Duruşmada ayrıca Lina Nazlı'nın babası Abdurrahman Erbay ile avukatları da yer aldı.

Güncellenme Tarihi : 3.4.2024 19:13

İLGİLİ HABERLER