Asayiş
  • 31.5.2016 00:08

Tuzla canisinde seri katil şüphesi

Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkci ve 3 yıl önce Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşını öldürmek suçlarından aranan şüpheli Atalay F.’nin, Galatasaray Lisesi mezunu olduğu, ODTÜ’de "Biyoloji" bölümünde doktora yaptığı ortaya çıktı. Şüphelinin Ankara’da işlediği cinayetten sonra adeta geçmişini sildiği, ailesinin çok zengin olduğu ancak bugüne kadar hiçbir yakınıyla irtibata geçmediği belirtildi. Şüphelinin Erasmus programıyla gittiği Paris’teki sevgilisi Olga Seregina’nın da 2011 yılından bu yana kayıp olduğu tespit edildi.

Yetkililer şüphelinin tarih öğretmeni Fatma Kayıkci’yi cebindeki 3 bin lirayı almak için ya da kimliğini ortaya çıkarması üzerine öldürmüş olabileceğini söylediler.

YANKARA’DA ÇİFTE CİNAYET İŞLERKEN DOKTORA YAPIYORMUŞ

Tuzla’da tarih öğretmeni Fatma Kayıkci’yi öldürdükten sonra firar olarak aranırken evdeki parmak izi kayıtlarından önce kimliği daha sonra Ankara’da iki kişiyi daha öldürdüğü öğrenilen Atalay F.’yle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şüphelinin Ankara’da platonik aşk yüzünden o zaman Tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan’ın oğlu çocukluk arkadaşı Göktuğ Demirarslan ve sevgilisi Elena Radchikova’yı öldürdüğü sırada ÖDTÜ’te "Biyoloji" bölümünde doktora yaptığı ortaya çıktı.

PARİS’TEKİ SEVGİLİSİ DE ESRARENGİZ BİR ŞEKİLDE ORTADAN KAYBOLMUŞ

Öte yandan olayla ilgili yapılan soruşturmada şüphelinin Erasmus programıyla 2010 yılında Paris’e gittiği ve burada daha sonra öldürdüğü Göktuğ Demirarslan’la aynı evde kaldığı tespit edildi. Elena Radchikova ile Olga Seregina'nın arkadaş oldukları belirtildi. Ancak 2011 yılında şüpheli Atalay F., ile sevgili olan Olga Seregina esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. İnterpol tarafından aranan Olga Seregina bugüne kadar bulunamadı. Olga Seregina’nın da bir cinayete kurban gitmiş olabileceği belirtildi.

TARİH ÖĞRETMENİ KADIN KORİDORDA ÖLDÜRÜLMÜŞ

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından cinayetle ilgili yapılan soruşturmada tarih öğretmeni Fatma Kayikci’nin apartmanın koridorunda öldürüldüğü tespit edildi. Şüphelinin üst üste bıçak darbeleri vurduktan sonra talihsiz kadını evin içine soktuğu düşünülüyor. Yapılan testler sonucu silinmesine rağmen koridorda çok miktarda kan izi bulunduğu tespit edildi.

GALATASARAY LİSESİ MEZUNU

Galatasaray Lisesi mezunu olan Atalay F.’nin Ankara’da işlediği çifte cinayetin ardından tüm ailesiyle ilişkisini kestiği ve adeta geçmişini sildiği tespit edildi. Yapılan incelemelerde şüphelinin çifte cinayetin ardından Portekiz, Lizbona gittiği ve burada bir otelde kaldığı tespit edildi. Şüphelinin daha sonra yasadışı yollarla Türkiye’ye döndüğü düşünülüyor. Şüphelinin yakalanmamak için uzun süre cep telefonu kullanmadığı, ailesi çok zengin olmasına rağmen onları hiç aramayarak günlük 20 ile 50 lira arasında değişen ücretlerde çalışmaya razı olduğu tespit edildi.

CİNAYET SEBEBİNDE İKİ İHTİMAL VAR

Polis öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayikci’nin olay sırasında üzerinde 3 bin lira bulunduğu tespit edildi. Polis cinayetin, şüphelinin bu parayı almak için yada talihsiz kadının onun gerçek kimliğini ortaya çıkarması yüzünden işlemiş olabileceği belirtildi.

Güncellenme Tarihi : 31.5.2016 00:25

İLGİLİ HABERLER