Gündem
  • 30.7.2014 16:31

Uğur Işılak’tan ‘Dombra’ eleştirilerine yanıt

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Uğur Işılak, “Dombra” şarkısı eleştirilerine ilişkin, “Bir dava, sevda adamına eser yaparak sanatçılık unvanı kirlenmez, bilakis aklanır. Taksim’de, Okmeydanı'nda polise taş atarsanız sanatçılık unvanını kirletirsiniz” dedi.

Manisa’da Ramazan ayı boyunca birbirinden değerli sanatçıları ağırlayan Şehzadeler Belediyesi, bayramın ikinci günü ise Uğur Işılak’ı konuk etti. 7’den 70’e herkes konsere büyük ilgi gösterdi. Konsere AK Parti Manisa milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Songüler, Süleyman Çoban, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ünlü sanatçı birbirinden güzel parçalarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Kendisine yönelik eleştirilere de cevap veren Uğur Işılak, “Bugüne kadar sahneye politikayı, partiyi taşımadım ama hak bildiğimi, doğru bildiğimi söylemekten de geri durmadım. Bir insanın hakikati haykırması politize olması değildir. Bir sanatkarın özellikle hakikati ifade etmemesi politize olmaktır” dedi.

“SANATÇILIK UNVANIM KİRLENMEDİ, AKLANDI”
'Dombra' şarkısını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yorumladıktan sonra kendisine sanatçılık unvanını kirlettiğini söyleyenlere de cevap veren Işılak, “Ben bu eseri bir parti liderine yazmadım. Bir parti genel başkanına yazmadım. Bir milletvekiline yazmadım. Hatta bir başbakana yazmadım. Ben bu eseri bir dava adamına, sevda adamına yazdım. Hepsi bundan ibaret. Bir dava, sevda adamına eser yaparak sanatçılık unvanı kirlenmez, bilakis aklanır. Taksim’de, Okmeydanı'nda polise taş atarsanız sanatçılık unvanını kirletirsiniz. Polise, askere, taş atanlarla kol kola girerseniz o unvanı kirletirsiniz” diye konuştu.


Işılak’ın sözleri Manisalılardan büyük alkış aldı. Işılak’ı Manisa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Çelik ise, Manisa milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Muzaffer Yurttaş ile birlikte sanatçıya çiçek takdim etti. Konser, 'Dombra' şarkısı ile sona erdi. Manisalılar şarkıyı alkışlar eşliğinde hep bir ağızdan seslendirdi.
 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 02:54

İLGİLİ HABERLER