Dünya
  • 29.9.2021 21:17

Ülkü Ocakları'na 'terör örgütü' soruşturmasının altından FETÖ çıktı: Enes Kanter ile görüşmüş

ABD Temsilciler Meclisi, geçtiğimiz günlerde aldığı kararla, Ülkü Ocakları'nın "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" onayladı.
Araştırmayı meclise sunan Demokrat Nevada Vekili Dina Titus'un Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in 'manevi oğlu' olan Enes Kanter ile toplantı yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

Titus bows out of U.S. Senate race, announces she will run for re-election  in 1st Congressional District - The Nevada Independent

ABD Temsilciler Meclisi, Nevada vekili Dina Titus'un Ülkü Ocakları'nın "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" teklifini onayladı.

Tasarının yasalaşmasından sonra altı ay içinde, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın araştırmaya ilişkin raporunu ABD Kongresine sunması isteniyor. Söz konusu maddenin bağlayıcı olabilmesi için savunma bütçe yasa tasarısının Senato'da da aynı şekilde kabul edilmesi ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanarak yasalaşması gerekiyor.

Nevada Rep. Dina Titus in the middle of impeachment debate | Las Vegas  Review-Journal

TEKLİFİ SUNAN VEKİLİN FETÖ'CÜLERLE TOPLANTI YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

FETÖ lideri Gülen içtiği çayın artığını örgüt üyesi Enes Kanter'e gönderdi  - Son Dakika Haberler

Öte yandan skandal kararın ardından bir kez daha FETÖ çıktı.

Araştırma önergesini meclise sunan Titus'un, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu olduğunu açıklayan Enes Kanter’le toplantı yaptığı görüntüler ortaya çıktı.,

İLGİLİ HABERLER