Medya
  • 28.4.2023 16:45

Yanan Akit Gazetesi'ne sabotaj mı oldu

Akit Medya Grubu’nun içinde bulunduğu binada çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor

Yangın, saat 16.00 sıralarında Dereboyu Caddesi'nde, içinde Akit Medya Grubu'nun da yer aldığı 11 katlı binanın bodrum katında bulunan halı imalathanesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktı. Üç bölümden oluşan binanın, iş yerlerinin de bulunduğu kısmının tamamen yandığı ve kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen yada yaralanan olmazken itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları yangının 15'inci saatinde sürüyor.

Yangın, saat 16.00 sıralarında Dereboyu Caddesi'nde, içinde Akit Medya Grubu'nun da yer aldığı 11 katlı binanın bodrum katında bulunan halı imalathanesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktı. Üç bölümden oluşan binanın, iş yerlerinin de bulunduğu kısmının tamamen yandığı ve kullanılamaz hale geldi. Yangında ölen yada yaralanan olmazken itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları yangının 15'inci saatinde sürüyor.

Konuyla ilgili Ahaber'e açıklamalarda bulunan Akit Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahasanoğlu şunları söyledi,

O sırada arkadaşlarla beraber binadaydık. Bir patlama sesiyle birlikte yoğun bir dumana maruz kaldık. Arkadaşlar hemen itfaiye bilgi verdiler. İtfaiye kısa bir zamanda olay yerine intikal ettiler. Ancak 20 saati aşkındır yangın hala söndürülemedi, kontrol altına alınamadı. Burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibinin de ne kadar acemice davrandığına şahit oldu. Şu ana kadar bir can kaybımız olmadı. Bizi tesselli eden en önemli unsurlardan biri bu.

Sosyal medyada, 'cehenennimin ateşi' tarzında tweet'ler atılıyor. Sabotaj da olabilir şeklinde duyumlar da alıyoruz. Emniyet birimleri bununla ilgili bir rapor hazırlayacak. Şu anda kesin bir şey söylememiz söz konusu değil.

İçeriye girmemiz de mümkün değil. Acil olarak bazı disketler alındı. Ama rahat bir şekilde içeriye girmemiz mümkün değil.

Güncellenme Tarihi : 28.4.2023 16:47

İLGİLİ HABERLER