Medya
  • 30.5.2023 11:14

Yandaş İsmail Küçükkaya'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Lütfen istifa etmeyin

İsmail Küçükkaya'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı: İstifa etmeyin

Bir süredir CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'de program yapan İsmail Küçükkaya, seçim sonuçlarının ardından Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısında bulunanları anlamadığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılan oyların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha kazandı. Böylelikle seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte yarışan Kemal Kılıçdaroğlu, 12. kez kaybetmiş oldu.

Yaşanan mağlubiyet sonrası CHP'de parti tabanında 'istifa' sesleri yükselmeye başladı. 

TABAN 'İSTİFA', KILIÇDAROĞLU 'DEVAM' DEDİ

Ancak Kılıçdaroğlu, dün akşam yaptığı açıklamayla istifa etmeyeceğini işaret etti.

Kılıçdaroğlu'nun bu kararı tartışma konusu olurken CHP'ye yakınlığıyla bilinen Halk TV'de Kılıçdaroğlu'na destek çağrıları seçim gecesinden bu yana sürdü.

KÜÇÜKKAYA İSTİFA TALEPLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Küçükkaya, Kılıçdaroğlu'nun yerinde olsa bırakmayacağını söyleyerek, "Kılıçdaroğlu bıraksın diyorlar, ben olsam bırakmam mesela. Niye bırakayım yani bir seçimde yüzde 45 oy almışım bütün bu adaletsiz koşullara rağmen. Hadi bana söylesin bir kişi. Özellikle AK Partililer, bu seçim kampanyasında şartlar eşitti ve adildi deyin bana." dedi.

Sözlerine, "İnanılmaz bir şey, niye istifa etsin?" diyerek devam eden Küçükkaya, elde edilen oy oranını bir başarı olarak yorumladı.

"YÜZDE 48 OY ALMIŞ 9 AY SONRA BELEDİYE SEÇİMİ VAR"

Kılıçdaroğlu'nun başarısızlığını iktidara da bağlayan İsmail Küçükkaya'nın ifadeleri şöyle:

Şimdi ben doğrusunu söylemek gerekirse, Allah’ın bildiğini kuldan niye saklayayım. Dünden itibaren Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenleri görüyorum ve anlamıyorum. İnanılmaz bir şey, niye istifa etsin? Yüzde 48 oy almış, 9 ay sonra belediye seçimi var. Şimdi bakın bunlar genelde böyle düşünenleri suçlamıyorum yanlış anlamayın ama 14 Mayıs’tan sonra şöyle bir oyun kurgulandı, bizim iktidarımızın kullandığı sihir gündem belirleme. Yani sizin ne hissetmeniz ne düşünmeniz gerektiğini belirlemek istiyorlar. Bunun için hem kendi medyalarını kullanıyorlar hem de muhalefetteymiş gibi gözüken bazı aparatları kullanarak da aslında muhalefet bloğunu bölmeye çalışıyorlar. Onlar kendi içlerine girsin gündem değişsin, kafalarında soru işaretleri şüpheler bilmem neler. Sandığa gitmesinler… 14 Mayıs’tan sonra da bu oldu. Bir ölçüde de başarılı oldular.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2023 11:15

İLGİLİ HABERLER