Gündem
  • 29.6.2008 00:01

CHP'Lİ SELVİ'DEN USULSÜZLÜK İDDİALARINA İLGİNÇ SAVUNMA!..

Selvi, CHP Kütahya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek burada partililerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Bir gazetecinin, CHP'nin hesaplarında usulsüzlük iddia edildiğini
hatırlatması üzerine Selvi, "Bizim hesaplarımız normal olarak bütün partilerin olduğu gibi Anayasa Mahkemesi tarafından incelenmemektedir. Yapıldığı belirtilen usulsüzlüklerle ilgili bize henüz bilgi gelmedi. Belge geldiğinde gereken yapılacaktır. Bugün hangi esnafa giderseniz gidin, nereye giderseniz gidin, niyet ederseniz pek fazla usulsüzlük bulmak mümkündür. Bunu hemen bir suç gibi göstermek fırsatçılıktır. Eğer yapıldıysa bu bilinerek yapılmış bir şey değildir. Biz yargı kararına saygı duyan bir partiyiz" diye konuştu.
Meclis'te ellerinde büyük çoğunluk ile istedikleri yasaları çıkaran AK Parti iktidarının halkı perişan ettiğini iddia eden Cevdet Selvi, "Siyaseti yozlaştırdılar, insanlara saygı duyulmuyor. Çıkan yasaların hiçbir olumlu gelişme göstermediği ortadadır. Beceriksizliklerini başkalarını suçlayarak sıyrılmak istiyorlar. Çaresizlik içindeki vatandaşlarımız en temel ihtiyaçları için bile ihtiyaç kredileriyle, kredi kartlarıyla borçlanarak ayakta kalma mücadelesi verirken, borç batağına saplanmışlardır.
Milyonlarca aile bunalım içindedir" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER