GOL KRALLIĞINDAKİ EZELİ REKABET

21.4.2008 - 10:46

ANKARA - Fenerbahçe, geride kalan 49 yıllık lig tarihinde gol krallığında ezeli rakibi Galatasaray'a üstünlük sağlayabilmek için bir adım önde bulunuyor.
     Turkcell Süper Lig'de takımların şampiyonluk ve ligde kalma mücadeleleri kıyasıya sürerken, futbolcular ise gol krallığı için yarışıyor. Ligde şampiyonluk için bir adım önde bulunan Fenerbahçe, bunu gol krallığında da sürdürüyor. Gol krallığında 16 golle Fenerbahçe'den Semih Şentürk ve 14 golü bulunan Alex, zirvede yer alırken bu ikiliyi 13'er golü bulunan Ankarasporlu De Nigris, Beşiktaş'tan Holosko ve Sivasspor'dan Mehmet Yıldız izliyor. Galatasaray'dan Ümit Karan'ın ise 11 golü bulunuyor.
     Öte yandan, ligde iki ezeli rakip Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki gol krallığı mücadelesi de ayrı bir heyecana sahne oluyor. Geride kalan 49 sezonda Galatasaray ve Fenerbahçe 13'er kez ligde gol kralı çıkardı. İki takımın da birer kez başka bir takımdan ortak gol krallıkları bulunuyor.
     Turkcell Süper Lig'de son haftalar yaklaşırken sezon sonunda Fenerbaçeli futbolcuların gol kralı olmaları halinde, iki takım arasındaki eşitlik bozulacak ve sarı-lacivertliler 14. gol krallığı çıkarma unvanına ulaşarak ligde en fazla gol kralı futbolcu çıkarma unvanını eline geçirecek. Öte yandan, Galatasaray son 8 sezondur ligde gol kralı çıkaramıyor.
     Bu sezon gol krallığını sarı-lacivertli futbolcuların göğüslemeleri halinde Fenerbahçe, 13 yıl aradan sonra üst üste gol kralı çıkarabilme unvanına da yeniden sahip olacak. Ligde geçen yıl attığı 19 golle Fenerbahçeli Alex gol kralı olmuştu.

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.