BDDK’dan yeni kredi taslağı yayınladı

BDDK’dan yeni kredi taslağı yayınladı
7.2.2019 - 10:56

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, banka kredi yönetmeliğine ilişkin yeni taslak yayımladı. İhtiyaç kredileri 60 aya kadar yapılandırabilecek.

BDDK banka kredi yönetmeliğine ilişkin taslak yayımladı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) hazırlanan "BankalarınKredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı" ve "FinansalKiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları HakkındaYönetmelik Taslağı" görüşe açıldı.

BDDK'nın, bankalarca verilen kredilere ilişkin usul ve esasları düzenleyen ve finansal kiralama şirketleri, faktoring şirketleri ve finansman şirketlerinin kuruluş ve çalışma esaslarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik taslakları internet sitesinde yayımlandı.

İlgili yönetmelik taslaklarına, "Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faizödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talepedilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir" şeklindeki geçici madde eklendi.

EKONOMİ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;