Ekonomi
  • 11.3.2019 09:48

Erdoğan imzaladı! Patateste gümrük vergisi sıfıra indi

Patates fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrası patates ithalatında gümrük vergisi sıfıra çekildi. İthalat 200 bin ton ile sınırlı olacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, ithalatta kota ve tarife kontenjanında patatesin gümrük tarife pozisyonu değiştirildi.

Karar gereğince 20 Nisan 2019 tarihine kadar tatlı patates haricindeki patateslerde gümrük vergisi sıfırlandı. Kararla, gümrükten muaf patates ithalatındaki tarife kontenjanı ise 200 bin ton ile sınırlandırıldı.

Suriye'den 4 bin ton patates ithal etmişti

2018 yılı yaz aylarında gündemi yoğun bir şekilde meşgul eden patates fiyatlarındaki yükselişin ardından Türkiye, kontrolüne geçen Suriye'deki bölgeden 4 bin ton patates ithal etmişti.

Yorumlar (1)

  • - FEZLEKE

    Kılıçdaroğlu salon salon gezip basın üzerinden bu AK parti başka ülkelerin çiftçilerinin mutluluğu için çalışıyor, tank fabrikasını başka bir ulusun emrine verdi diyor alenen bu iktidar başka ülkelerin hesabına çalışıyor örtülü olarak vatan hainidir eylemlerine göre milli ve yerli değildir diyor gıkları çıkmıyor cevap bile veremiyorlar zira haklı; hakkında başka bir eleştiriden talimatla fezleke düzenletiyorlar.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER