ANKARA VE İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL... İŞTE, OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER...

ANKARA VE İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL... İŞTE, OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER...
17.2.2008 - 17:22

İstanbul Valisi Muammer Güler, yarın İstanbul'daki tüm ilk ve orta dereceli okulların tedbir amacıyla tatil edildiğini açıkladı.

Vali Güler, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacaklarını bildirdi.

ANKARA'DA EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Ankara Valisi Kemal Önal, olumsuz hava koşulları nedeniyle Ankara'nın merkez, ilçe ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini bildirdi.

Önal, geceden itibaren başlayan ve gün içinde etkili olan kar yağışının ilk ve orta derecede öğrenim gören öğrencilerin ulaşımda can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacağını gözlemledikleri için yarın eğitime ara verileceğini söyledi.

Vali Önal, ayrıca kamu kurumlarında çalışan özürlü vatandaşların da yarın idari izinli sayılacaklarını belirtti.

KOCAELİ

Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liseler ile Kocaeli Üniversitesi'nde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Pazartesi günü tatil edildi.

Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Pazartesi günü bütün fakülte ve yüksek okullarda eğitime ara verildiği bildirildi. Açıklamada, üniversitede eğitim ve öğretimin 19 Şubat Salı günü yeniden başlayacağı kaydedildi.

ZONGULDAK'TA KAR YAĞIŞI

Zonguldak merkez ve merkez ilçeye bağlı köylerdeki ilköğretim okulları ve liselerde öğrenime yarın ara verildiği bildirildi.

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen,dün akşam saatlerinden itibaren bölgede kar yağışı ve tipinin etkili olmasından dolayı merkez ilçe ve merkez ilçeye bağlı köylerdeki ilköğretim okulları ile liselerde yarın öğrenime ara verildiğini söyledi.

Erkmen, Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Gökçebey ve Devrek ilçelerindeki okullar konusunda ise hava şartlarına göre kaymakamlara yetki verildiğini kaydetti.

TOKAT'TA EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Tokat il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır,kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışının yarın da devam etmesinin beklendiğini söyledi.Bazı ilçelerde kar kalınlığının 40 santimetreyi, bazı ilçelerde ise 70 santimetreyi bulduğunu belirten Çakır, il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini ifade etti.Çakır, şunları kaydetti:

'Yarın program devam edeceği için öğrenciler okula gelmek zorunda kalacaklardı. Bir kısım öğrencilerimiz taşımalı eğitim gördükleri için onlar gelemeyecekti. Öğrencilerimizin okula geldiklerinde üşümemeleri ve genel bir hastalığa yol açmamak için il merkezimizde ilk ve orta dereceli okullarımızı 2 gün tatil ettik. İlçelerimizde inisiyatif kaymakamlarımızda olduğu için duruma göre 2 veya 3 gün tatil edecekler.''

KIRŞEHİR'İN ÇİÇEKDAĞI İLÇESİNDEKİ OKULLARDA EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesindeki okullarda kötü hava koşulları nedeniyle 2 gün eğitim ve öğretime ara verildi.

Çiçekdağı Kaymakamı Sedat Eliuz, AA muhabirine, ilçede kar kalınlığının 35 santimetreyi bulduğunu, karla birlikte tipinin hayatı büyük ölçüde olumsuz etkilediğini söyledi.

Eliuz, ''Yaptığımız değerlendirme sonucunda ilçemiz genelindeki ilköğretim, lise ve dengi okulların yarın ve salı günü tatil edilmesini uygun bulduk'' dedi.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) eğitime yarın ara verildi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, kar nedeniyle kampüsteki ara yolların kapalı olduğunu belirtti.

Olası riskleri göz önüne aldıklarını kaydeden Durman, şunları söyledi:''Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verme kararı aldık. Şu an için yönetim olarak kampüsteyiz ve ana yolların açık olmasına rağmen, ara yolların kapalı olduğunu gördük. Pekçok öğrencimiz il dışından geldiği için ulaşım konusunda sıkıntıya düşmemeleri açısından böyle bir karar almayı uygun gördük. Öğrencilerimizin sıkıntıya düşmemesi ve olası bir riskle karşılaşmamaları için eğitime bir gün ara verme kararı aldık.''

KASTAMONU'NUN TOSYA İLÇESİNDE EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle Kastamonu'nun Tosya ilçesinde eğitime 2 gün ara verildi.

Kastamonu'nun Tosya İlçesi Kaymakamı Aydın Aslanyurt, ilçede olumsuz hava koşulları yüzünden ilköğretim ve liselerde eğitime 2 gün ara verildiğini söyledi.

SAKARYA'DAKİ OKULLARDA EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sakarya'daki okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, hava muhalefeti nedeniyle il genelindeki ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verildiğini bildirdi.

Sakarya'daki ilköğretim ve liselerde 19 Şubatta ders başı yapılacak.

KONYA'DA BAZI OKULLARDA EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ

Kar yağışı nedeniyle Konya'da ilköğretim ve ortaöğretim okulları ile Selçuk Üniversitesinde eğitime yarın ara verildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, gece saatlerinde başlayan ve kent merkezinde halen devam eden yoğun kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediğini söyledi. Şahin, kar yağışı nedeniyle merkezde ilköğretim ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiğini kaydetti.

Öte yandan Beyşehir ile Kulu ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü de yarın bağlı ilçelerdeki yüksekokullar dahil üniversitede eğitime bir gün ara verileceğini bildirdi.

KAHRAMANMARAŞ'TA BAZI OKULLARDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve bağlı köylerde eğitime 1 gün, Andırın ilçesinde ise 2 gün ara verildi.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Kürşat Kırbıyık, yaptığı açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

Andırın ilçesinde ise yağış nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiğini ifade eden Kırbıyık, diğer ilçelerdeki durumu daha sonra değerlendireceklerini kaydetti.

BALIKESİR GENELİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ


Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Balıkesir Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği Balıkesir ve ilçelerindeki ilköğretim okulları ile liselerde eğitime bir gün ara verildi.

İl merkezi ile bağlı ilçe ve köylerdeki okullarda 19 Şubatta ders başı yapılacağı belirtildi.

ÇORUM VALİLİĞİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YARIN EĞİTİME ARA VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava ve kar yağışı, Çorum'da hayatı felç etti. Kar ve tipi nedeniyle Çorum'un çevre iller ve ilçelerile bağlantısı kesildi.

Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi.

Çorum'da dün başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Gece saatlerinden itibaren tipi şeklinde görülen ve etkisini artıran kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Karayolları, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Belediye ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tipinin etkili olduğu yüksek kesimlerde açılan yollar tekrar karla kaplanıyor. Çorum'dan Ankara ve Samsun istikametlerinde ulaşım zor sağlanırken, Yozgat ve Amasya yolları uzun süre trafiğe kapandı. İlçe yollarında ulaşım ise tamamen durdu. Kent genelindeki tüm köy yollarının kapalı olduğu bildirilirken, ilgili ekiplerin yoğun bir çalışma içine girdiği açıklandı.
Şehirlerarası yollarda çok sayıda araç kar engeline takıldı. Farklı bölgelerde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Hava şartları spor müsabakalarını da etkiledi. Çorum Amatör Küme'de oynanacak olan futbol maçlarının tamamı iptal edildi.

Bu arada, Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın sağlıklı yapılamadığı bildirilen açıklamada, yatılı ilköğretim okulları, taşımalı eğitim yapılan okullar ile belde ve köylerdeki ilköğretim ve birleştirilmiş sınıflı okullarda 18 Şubat'ta bir gün süre ile eğitime ara verildiğini bildirildi.

BURSA KENT MERKEZİ VE İLÇELERİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Bursa kent merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

Taşımalı sistemde meydana gelecek ciddi aksamaların ve öğrencilerin güvenliği ile okula ulaşmalarında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla il merkezi ve ilçelerde, 18 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

TUNCELİ'DE EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ

Tunceli'de Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde ilköğretim okullarında ve liselerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bedensel engelli personelin de 2 gün izinli sayılacağı, hamile personele de kurum amirlerince mazeret izni verilebileceği kaydedildi.

ÇANAKKALE'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Çanakkale'nin bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, Bayramiç, Yenice ve Çan ilçelerinde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

MUŞ'TA EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Muş Valiliği, yoğun kar yağışı ve tipinin günlük yaşamı olumsuz etkilediği merkeze ve ilçelere bağlı köylerdeki ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın ara verildiğini açıkladı.

ÇANKIRI'NIN ORTA İLÇESİNDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çankırı'nın Orta ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Orta ilçesi hariç diğer ilçe ve il merkezinde eğitim öğretimin devam edeceğini, Orta ilçesinde tipi nedeniyle okulların Orta ilçe merkezi ve köylerinde bir gün süre tatil edildiğini söyledi.

SAMSUN'DA İL MERKEZİ VE İLÇE MERKEZLERİNDEKİ OKULLAR 1 GÜN, KÖY OKULLARI İSE 2 GÜN TATİL EDİLDİ

Kar yağışı nedeniyle Samsun il merkezi ile ilçe merkezlerindeki okullar 1 gün, köy okulları ise 2 gün tatil edildi.

Alınan bilgiye göre, gece başlayan kar yağışı Samsun merkez ve ilçelerde günlük yaşamı olumsuz etkilerken İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il merkezi ile ilçe merkezlerindeki okullar 18 Şubat Pazartesi günü (yarın) tatil edildi. Bu merkezlere bağlı köy okullarında tatil süresi 2 gün olarak belirlendi

Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bağlı fakülte ve yüksekokullarda da eğitime 2 gün ara verildi.

Yetkililer, OMÜ'de derslere 20 Şubat Çarşamba gününden itibaren devam edileceğini bildirdiler.

BARTIN MERKEZ İLÇE İLE AMASRA VE KURUCAŞ İLE İLÇELERİNDEKİ OKULLARDA EĞİTİME YARIN ARA VERİLDİ

Bartın'da kar yağışı nedeniyle merkez ilçe ile Amasra ve Kurucaşile ilçelerindeki ilköğretim okulları ile liselerde eğitime yarın ara verildi.

Bartın Valisi İsa Küçük, yaptığı açıklamada, dünden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle merkez ilçe ile Amasra ve Kuruçaşile ilçelerinde ilköğretim okulları ve liselerde eğitim ve öğretime yarın ara verildiğini söyledi.

YALOVA KENT MERKEZİ VE İLÇELERİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Yalova kent merkezi ve ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Yalova Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği Yalova ve ilçelerindeki ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.

İl merkezi ile bağlı ilçe ve köylerdeki okullarda, 19 Şubatta ders başı yapılacağı bildirildi.

EĞİTİM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;