CHP’NİN 20 SORULU YOLSUZLUK LİSTESİ

CHP’NİN 20 SORULU YOLSUZLUK LİSTESİ
28.6.2007 - 12:25

Karademir, ‘zimmet, haksız kazanç sağlama, devlet malına el uzatma, devletten haksız kazanç sağlama’ suçlarından yargılanan Erdoğan’ın, seçim meydanlarında özellikle ‘yolsuzluk’ temalarını işlemesi manidardır” dedi ve yolsuzlukları örtbas etmekle suçladı. Karademir’in listesinde yer alan iddialardan bazıları şöyle:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi BOTAŞ’a borçlarını ödemeye yanaşmaması ile TBMM’nin kapanacağı son hafta Başkan Melih Gökçek, borçları başta Ankaralılar olmak üzere tüm yurttaşların sırtına yükledi.

*AKP’nin finansörü gibi çalışan belediyeler ve bağlı kuruluşlarına Hazine’den 370 milyon YTL aktarıldı. *“20 trilyon lira değerinde işlenmiş ve satışa hazır ürüne sahip” Antalya Ferrokrom Tesisleri 22 trilyon liraya Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün hemşehrisi ve yakını olduğu öğrenilen bir firmaya verilmiştir.

*Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan’ın ithal ettiği mısırlar.

*AKP’li eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın 24 yaşındaki oğlu Erkan Yıldırım’ın, kızkardeşi ile 10 milyar lira sermayeli şirketi adına 720 milyar liraya Ro-Ro gemisi satın aldığı ortaya çıkmış ve Erkan Yıldırım bu iş için Santour’dan 200 bin Euro borç aldığını ifade etmiştir. Santour’un bir hafta sonra, Yıldırım’a bağlı Denizcilik İşletmeleri’nden Ankara feribotunu ihalesiz kiraladığı ortaya çıkmıştır.”

(TERCÜMAN)

Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;