Barzani dost, Türkmenler düşman mı oldu?

26.11.2013 - 13:17

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “AKP İktidarı, Barzani’ye gösterdiği şefkati, Türkmen kardeşlerimizden esirgiyor” dedi.

Irak’ın Tusurmatu, Telafer ve Musul gibi şehirlerinde Türkmenlere yönelik saldırıların artarak devam ediyor oluşu, ülkemizde tepkiyle karşılanıyor. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Irak’ta Türkmenlerin öldürüldüğünü belirterek, Hükümet’ten Irak Merkez Hükümeti ile görüşerek, bu saldırıların sonlandırılmasını sağlamasını istedi. Destici “AKP İktidarı, Barzani’ye gösterdiği şefkati, Türkmen kardeşlerimizden esirgiyor” yorumunda bulundu.

HÜKÜMET DERHAL EL KOYMALI

Destici yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti: “Çevremiz kan gölüne dönmüştür. Irak’ta Türkmen kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı Tusurmatu, Telafer, Musul da yapılan saldırılarda 17 kardeşimiz hayatını kaybederken, yüzlerce kardeşimizde yaralanmıştır. Ben bu saldırıları lanetliyorum. Bu saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Nedense AKP iktidarı ve hükümeti Barzani’ye ve PYD yaralılarına gösterdiği şefkati Türkmen kardeşlerimizden esirgemektedir. Biz de bunu anlamakta zorlanmaktayız. Hükümet biran önce Irak Merkez Hükümeti ile görüşerek, bu saldırıların sonlandırılmasını sağlamalı. Diğer yandan Irak’taki Türkmen kardeşlerimizle de  görüşerek, onların problemlerini çözmelidir.”

İKİ DE BİR NEDEN PUTİN’İN AYAĞINA GİDİLİYOR?

BBP lideri açıklamasında dış politikaya da değinerek, AK Parti iktidarının hep pembe tablolar çizdiğini oysa durumun hiçte iç açıcı olmadığını söyledi. Destici “Dış politikada pembe tablolar çizilmeye devam edilse de,  hükümet dış politika da yere çakılmış durumdadır” dedi. BBP Genel Başkanı şöyle devam etti: “Başbakanın son Rusya gezisine baktığımız zaman aslında ele avuca gelecek, elle tutulur bir sonuç alınamadığını da hep birlikte görmekteyiz. 50 yıl önce nasıl AB kapılarında bizi üye alın diye başbakan ve hükümetler görmüşsek, Başbakan Erdoğan’da ikide bir Putin’in ayağına gitmekte ve bizi Şanghay beşlisine alın diye adeta yalvarmaktadır. Bu Türkiye’nin itibarını zedelemektedir. Şanghay beşlisine dâhil olan ülkelerin hiç birisi yalvarmayla bu beşliye dâhil olmamışlardır. Kamuoyuna yansımamıştır ama Başbakan aynı yalvarmayı Asya Birliğine de yapmaktadır. Türkiye Dünyada çok büyük itibar kazandı, Türkiye ekonomisi çok fazla büyüdü ve nerdeyse süper güç olduk diyenlerin Şanghay kapılarında, Asya Birliği kapılarında, Avrupa Birliği kapılarındaki hallerinde görünce bunların nasıl bir aldatmaca olduğunun toplumumuzun artık farkına varması gerektiğini düşünüyorum.”

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.