KİMİN KAÇ ÇOCUĞU VAR?.. İŞTE KABİNENİN ÇOCUK ORTALAMASI...

14.4.2008 - 05:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'En az üç çocuk doğurun' çağrısının yankıları devam ederken, 25 kişilik Bakanlar Kurulu'nun çocuk ortalamasının 2.64 olduğu ortaya çıktı.

Yani kabine Başbakan Erdoğan'ın, "üç çocuk" ortalamasının altında kaldı. TBMM Albümü ve Başbakanlık İnternet Sitesi verilerine göre kabinede 6 çocukla Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çocuk sahibi sıralamasında birinci sırada yer alıyor.

7 BAKAN 3 ÇOCUKLU

Başbakan Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun ise 4'er çocukları bulunuyor. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ise 3'er çocukla bir anlamda Erdoğan'ın ‘üçer çocuk' çağrısını yerine getiren isimler arasında yer alıyorlar. Başbakan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nazım Ekren, Devlet Bakanları Mehmet Aydın, Murat Başesgioğlu, Kürşad Tüzmen ve Said Yazıcıoğlu, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın ise 2'şer çocukları bulunuyor.

17 ÇOCUKLU VEKİL

Kabinede Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun ise 1 çocuğu bulunuyor. Kabinede bir tek Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in, evli olmasına rağmen çocuğu bulunmuyor. TBMM çatısı altında, gözler liderlere çevrildiğinde ise, DTP Grup Başkanı Ahmet Türk 8 çocuk ile listede ilk sırada yer alıyor.

Ahmet Türk'ü 4 çocukla Başbakan Erdoğan takip ederken, CHP lideri Deniz Baykal, BBPlideri Yazıcıoğlu, eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın 2'şer çocukları bulunuyor. ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras'ın 1 çocuğu var. Bekar olan MHP lideri Bahçeli‘nin ise çocuğu yok. Meclis'te Türkiye ortalamasının da çok üzerinde çocuk sahibi olan milletvekilleri de bulunuyor. Bağımsız Urfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu tam 17 çocuk sahibi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.