Medya
  • 10.1.2019 22:37

Halime Hatun İngiliz kraliyetine gidiyor

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar

TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde geçtiğimiz sezon 'Halime Sultan' karakterine hayat veren Esra Bilgiç Töre, Türkiye'den ayrılıyor.

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar - Sayfa 1

Ertuğrul'un eşi ve Osmanlı'nın kurucusu Osman Gazi'nin annesi Halime Hatun rolüne hayat veren Esra Bilgiç Töre'nin diziden ayrılışı bir hayli olaylı olmuştu.

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar - Sayfa 2

" Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik." diye sevenlerine açıklama yapan güzel oyuncu, Kraliyet Sanat Akademisi'ne kabul edildi.

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar - Sayfa 3

Londra'da bulunan Kraliyet Sanat Akademisi’ne (The Royal Academy of Arts) gidecek olan Töre, kendisini geliştirecek.

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar - Sayfa 4

Oyunculuğunun üzerine bir şeyler daha koymak üzere Birleşik Krallık’a gitmeye hazırlanan Töre, öğrenmenin yaşının olmadığının altını çizdi.

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar - Sayfa 5

Türkiye'den ayrılacak olan güzel oyuncunun sevenleri bu duruma hem sevindi hem üzüldü.

Son olarak Kanal D'de yayınlanan ve reytinglere yenik düştükten sonra 6. bölümde final yapan Bir Umut Yeter dizisinde rol alan güzel oyuncu, Londra’da oyunculuk eğitiminin yanı sıra müzik ve dans dersleri de alacak.

Eğitimi için bir süre ekranlardan uzak kalacak olan Esra Bilgiç, 2017 yılında futbolcu Gökhan Töre ile evlenmişti. Güzelliği ile göz dolduran güzel oyuncunun sosyal medya hesabında 1 milyona yakın takipçisi bulunurken, paylaştığı fotoğraflara beğeni ve yorum yağıyor.

Diriliş Ertuğrul'da ölümü yasa boğmuştu! Ünlü oyuncudan flaş karar - Sayfa 8

Bir Umut Yeter dizisindeki oyunculuğuyla tartışmalara neden olan güzel oyuncu, Londra'daki eğitiminin ardından sektöre bomba gibi girmeyi planlıyor. Kendisini geliştirmeyi seven Töre, Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolü gereği, at binme dersleri de almıştı.

Hacette Üniversitesi Arkeoloji bölümü ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim alan Esra Bilgiç' in ilk televizyon deneyimi "Diriliş: Ertuğrul" adlı dizide Ertuğrul Gazi'yi canlandıran Engin Altan Düzyatan'ın eşi rolünde Halime Hatun karakterini canlandırdı.

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER