Gündem
  • 17.4.2019 19:55

Özhaseki'den MHP iddialarına çok sert cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP iddialarına Twitter hesabından paylaşım yaparak, ‘’Sarf etmediğim esef verici sözler haberleştirilerek şahsıma itibar suikastı yapılmaya çalışılmıştır.’’ dedi

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir gazeteye verdiği demeçte MHP ile olan ittifakı 'zoraki evlilik' olarak nitelendirdiği yönündeki ifadeleri yalanlayarak, "Kayseri'de yaptığımız bir ziyaret sırasında ittifak ortağımız MHP’ye dair tırnak içerisinde verilerek söylediğim iddia edilen sözler yalan ve iftiradan ibarettir." dedi.

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Özhaseki yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz'dan sonra devletin yaşadığı beka tehlikesiyle beraber küresel güçlerin bölgemizde oynadığı oyunlara karşı kurulan bir güç birliği olduğunu belirterek, Cumhur İttifakı'nın iki farklı siyasi kimliği ve tarzı olan AK Parti ve MHP arasında vücuda getirildiğini vurguladı.

16 Nisan referandumu, 24 Haziran Genel Seçimleri ve 31 Mart Yerel Seçimleri, Cumhur İttifakı içerisinde yer alan iki parti teşkilatlarının ve mensuplarının ahenkli çalışmasıyla beraber zaferlerle atlatılmıştır" diyen Özhaseki şunları kaydetti:

Cumhur İttifakı; bizzat milletin kurduğu ve temelinde 2023, 2053 ve 2071 gibi stratejik hedeflere ulaşmayı amaçlayan iki siyasi partinin buluşmasıdır.

'Yalan ve iftiradan ibarettir'

Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle 'Cumhur İttifakı pazara kadar değil mezara kadardır.' Şahsımın da görüşleri bu şekildedir. Hal böyleyken hafta sonu Kayseri'de yaptığımız bir ziyaret sırasında ittifak ortağımız MHP’ye dair tırnak içerisinde verilerek söylediğim iddia edilen sözler yalan ve iftiradan ibarettir.

Sarf etmediğim esef verici sözler haberleştirilerek şahsıma itibar suikasti yapılmaya çalışılmıştır. Yalan haber yapan gazete ile ilgili hukuki süreç bugün itibariyle başlatılacaktır."

Yorumlar (2)

  • - SEÇMEN

    DÜRÜST, NAMUSLU, ONURLU. HARAMA EL UZATMAYANLARIN AHI BÖYLE ÇIKTI. HİÇ BOŞUNA CHP'LİLERE LAF ETMEYİN. BEN CHP'YE OY VEREN OLARAK BU SEÇİMDE GÖRDÜĞÜM O Kİ? ESKİ AKP'LİLER CHP'NİN KAZANMASINI CHP, İYİPARTİ VE MHP SEÇMENLERİNDEN ÇOK DAHA MEMNUN KARŞILIYORLAR. ESKİ AKP'LİLER NE KADAR KIZGIN VE KİN DOLDUYSA CHP'LİLERİN KAZANMASINDA ÖYLE SEVİNÇLİLER Kİ GÖZLERİNİN İÇİ GÜLÜYOR. AKP, KÜSKÜNLERİNİ HATTA İNTİKAM DUYGUSUYLA DOLU ESKİ SEÇMENLERİNİ SORGULASIN.

  • - CUMHUR

    Haseki Ankara' da kazanamadıysa bunu MHP ye borçlu olacağını bilecek; zira özde MHP liler AKP ye rest çekerek eski ülküdaş Mansur'a gönül vermişlerdir.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER