Gündem
 • 18.5.2019 12:45

Pamukkale Turizm Namaz molası isteyen yolcuyu bırakıp gitti

Pamukkale Turizm’in, Ramazan-ı Şerif’in manevi iklimine uymayan skandal bir davranış sergilediği ortaya çıktı. Önceden sabah namazı vaktinde mola verileceği açıklanmış olmasına rağmen yola devam edildi, itiraz eden yolcu otobüsten indirildi.

Son 17 yılda ibadet özgürlüğü ve kişisel özgürlükler noktasında çağ atlayan Türkiye’nin siciline yakışmayan şok bir hareketin Pamukkale Turizmtarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı. 13 Mayıs’ta gece 12:30 arabasına Sakarya Otogarından binen bir yolcunun, sabah sularında ‘namaz vakti’ için mola istediği, otobüs kaptanının kale almayarak yoluna devam ettiği bildirildi. Yolcunun ısrarı üzerine, ‘’kendi isteğimle indim’ yazan bir kağıt imzalatıldığı ve otobüs kapılarının o saatte açılarak, söz konusu kişinin indirildiği ve yoluna devam ettiği kaydedildi.

Namaz molası vermediler

Müslümanların en kutsal zaman dilimi mübarek Ramazan-ı Şerif ayında, manevi iklimin ruhuna uymayan davranışlar milletimizin ruhunu derinden yaralıyor. Bunun son örneği, 13 Mayıs tarihinde gece saat 00:30’da Pamukkale Turizme ait 07 LBS 06 plakalı araca Sakarya Otogarı’ndan binen ve sabah sularında ‘namaz kılmak’ için mola isteyen bir yolcunun başına geldi. Yolcunun, sabah namazı vaktini girdiğini ve mola verilmesi gerektiğin beyan etmesi üzerine, otobüs yetkililerinin yoluna devam etmesi ve ancak ‘kendi isteğiyle indiğini beyan eden bir kağıt imzalaması’ halinde otobüsü durduracaklarını beyan etmesi ise skandalın boyutunu katladı. Mağdur yolcu, seyahat halindeki diğer kişilerin de mağdur olmaması için biletinin arkasına kendi isteğiyle indiğini belirterek, araçtan indi. Otobüs hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

Kâğıt imzalatıp indirdiler

Mağdur yolcu yaşadığı olayı mail üzerinde gazetemize, “13.05.2019 tarihinde Pamukkale Turizm firmasının 07 lbs 06 plakalı aracına 00:30 saatinde Sakarya Otogarından bindim. Aracı tercihimdeki en önemli sebep 04:00 -04:30 saatleri arasında sabah namazına uygun saatlerde mola vereceğini belirtmesiydi. Fakat otobüs şoförleri bu saatlere riayet etmeyerek 02:30-03:00 saatleri arasında mola verdi. 04.00-04.30 arasında mola verilip verilmeyeceğini sorduğumda ‘verilmeyeceği’ söylendi. Bu sebeple ben de namazımı kılacağım için uygun bir tesiste inmek istedim. Fakat şoförler önce ‘olamayacağını’ ardından ancak ‘biletimin arkasına kendi rızamla indiğimi yazmam’ gerektiğini söylediler. Biletimi vermek istemeyince kapıları açmayarak inmeme müsaade edilmedi. Yolcuları daha fazla rahatsız etmemek için mecburen kendi isteğimle inmek istediğimi yazdım” açıklamalarını yaptı.

Firma yetkilileri suskun

Pamukkale Turizme ait otobüsteki skandalla ilgili aradığımız firma yetkilileri ise herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Genel merkezle yaptığımız görüşmelerde ise ‘müşteri hizmetlerinin bizzat şikayetçi tarafından aranması halinde bir cevap verileceği’ yönünde görüş beyan ederek adeta top çevirdiler.

 Hakkı Bilir  İstanbul

YENİ AKİT

Yorumlar (26)

 • - Millet

  Öküz namazdan ne anlar Ibadet insan içindir

 • - MÜMİN

  Allah önce akıl versin, oruç akşam ezan' nının hemen arkasından açılıyor kimse önce namazımı kılayım demiyor akşam namazında camiler boşalıyor hocada yemeğe gidiyor bunda bir sakatlık var.!

 • -

  Alçak herifler

 • - Zehra

  Bileti alırken ki mola saati niçin değiştiriliyor şoförün acil sigara içmesini gerekti acaba

 • - Zehra

  Bileti alırken namaz vaktine mola denk gelecek şekilde almış firmanın mola saatini değiştirmesi büyük haksızlık ve vebal aynı sorunu sürekli yaşıyoruz namazın önemini bilmedikleri için basit geliyor şoför sigara içmek ıcinpetrol ofisine çekiyor müşteriler madur olmuyor ama iş namaza gelince arabada kıl ne kadar kolay söyleniyor

 • - Ferdi OZAN

  Arkadaş kılmak isteyen otobüste de kılar. 40 küsur kişi senin keyfini mi bekleyecek. İyi yapmışlar yola devam ederek.

 • -

  Geçen seneki olaydan bahsediyorsunuz pişir pişir koy .

 • - Mahmut

  Bu haber yıllar önceki bir hadise pişir pişir yeni haber miş gibi yayınla ve algı yarat ikilestir firmayı kötüle elinize ne geciyor buna da yeni haber miş diye yorum yapanlar sizleride aciyorum ... Allah ıslah etsin bu ramazan gününde

 • - Hayat

  Ne istiyorsinuz pamukkaleden en iyisi oldugu icin mi en bastan en alta kadar ugrasiyorsunuz bir de haberi yapan ne kadar dogru bir medya organi !! Yalan iftira kin nefret bunlarla besleniyorsun yeni akit birak bu isleri git bos yapma sen haber vitrinide ne kadar akilli oldugunuz su haberi yayinlamanizdan belli reziller

 • - ....

  Hz. Ömer kâtipti, okuma yazma bilirdi. Eline aldığı sahifeyi başından okumaya başladı: "Tâha!.. (Ey Resulüm!..) Biz, sana Kur'ân'ı eziyet çekesin diye indirmedik. Ancak, Allah'tan korkan kimseye bir öğüt için... Arzı ve yüce gökleri yaratandan, yavaş yavaş bir indirişle onu (Kur'ân'ı) indirdik."287 Ömer, hem okuyor, hem de okudukları üzerinde düşünüyordu. Kur'ân'in ebedî ve edebî belagatı karşısında şaşkına dönmüştü. Sanki, az evvel kılıcının kabzasına yapışıp Peygamber Efendimizin vücudun ortadan kaldırmaya giden Ömer, o değildi! Kalbindeki katılık, yüzündeki öfke yok oluvermişti birden... Az evvel kan çanağını andıran gözleri, şimdi aydınlık saçıyordu; yüzüyle beraber, içi de gülüyordu. Sûrenin, LH ^Jl aÜI "Gerçekten Ben, Allah'ım; Benden başka hiçbir ilâh yoktur. Onun için Bana ibâdet et ve Beni anmak için namaz kıl!"288 âyetini okuyunca haykırdı: "Bu ne güzel, ne şerefli, ne haşmetli bir kelâm! Bu kelâmdan daha güzel, daha tatlı bir kelâm olamaz!" Bu ifadeler, Ömer'in kalbinin hidâyet nuruyla sarıldığını, onun aydınlığına kavuştuğunun işaretiydi. Gerçekten Ben, Allah'ım; Benden başka hiçbir ilâh yoktur. Onun için Bana ibâdet et ve Beni anmak için namaz kıl!"288 âyeti

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER