Asayiş
  • 26.4.2019 09:10

Selahattin Demirtaş'tan küstah sözler! "Asla geri adım atmayacağım"

Demirtaş'tan küstah sözler! "Geri adım atmayacağım"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun siyasi çizgisini beğendiğini söylediği eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ınyargılanmasına devam edildi. Teröristbaşı Öcalan’a "sayın" dediği için pişman olmadığını söyleyen terör sevici Demirtaş, bu sözlerinden geri adım atmayacağını dile getirdi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Selahattin Demirtaş ile avukatları Edirne F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS aracılığıyla katıldı. Demirtaş, terör örgütü PKK propagandası yaptığı ve yasa dışı KCK yapılanmasına destek verdiği gerekçesiyle hakkında hazırlanan fezlekeye karşı savunmasında, terörist elebaşı Abdullah Öcalan’a “sayın” ve “Kürt halk önderi” dediği için suçlandığını belirtti.

"Pişman değilim, geri adım atmayacağım"

Demirtaş, barış sağlanması için Kandil ve İmralı’ya yaklaşık 30 defa gittiğini, burada görüştüğü terör örgütü elebaşlarına “sayın” dediği için kendisine suç isnat edildiğini söyledi. Hakkında “suçu ve suçluyu övdüğüne dair” bir fezleke olduğuna da işaret eden Demirtaş, Öcalan’a “sayın” diye hitap etmesinin suç olmadığını iddia etti.  Öcalan’a “sayın” dediği için pişman olmadığını ifade eden Demirtaş, bundan geri adım atmayacağını dile getirdi.

 

Yorumlar (2)

  • - Can

    Batti balik yan going...

  • - CUMHUR

    Demirtaş, barış sağlanması için Kandil ve İmralı’ya yaklaşık 30 defa gittiğini, burada görüştüğü terör örgütü elebaşlarına “sayın” dediği için Hakkında “suçu ve suçluyu övdüğüne dair yargılandığını suçunun Öcalan’a “sayın” diye hitap etmesi olduğunu bunun suç olmadığını iddia etmiş; haklı AKP genel başkanı ve milletvekilleride OSLO da HABUR'da bir araya geldi hepside Sn ÖCALAN demişti, pişman değilim bu suç ise önce o AKP lileri yargılayın diyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER