Gündem
  • 20.5.2024 14:59

15 yıl boyunca emekli maaşını komşusu çaldı

Akıllara durgunluk veren olay: 15 yıl boyunca komşusu emekli maaşını çaldı!

96 yaşındaki Olga Bogdanova yıllar sonra itirafıyla herkesi şaşkına uğrattı. Yaşlı kadının, 15 yıl boyunca emekli maaşının komşusu Galina Barashneva tarafından çalındığı ortaya çıktı.

Rusya'da yaşayan 96 yaşındaki Olga Bogdanova isimli kadın 15 yıl boyunca emekli maaşının komşusu tarafından çalındığını söyleyerek gündeme bomba gibi düştü. Akıllara durgunluk veren olayda yaşlı kadının kalp krizi geçirdikten sonra hastaneye kaldırılmasıyla gün yüzüne çıktı.

ÇALDIĞI PARA DUDAK UÇUKLATTI

Mynet'te yer alan habere göre; Yaşlı kadın Olga Bogdanova, komşusu Galina Barashneva'nın 21 bin 700 sterlin (yaklaşık 888 bin TL) parasını çaldığını iddia etti. Ulusal bir TV programı onun durumunu haberleştirince polis ve savcılar devreye girerek olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Komşu Barashneva polis tarafından gözaltına alındı.

"EVİMDE YILLARCA ESİR TUTULDUM"

Rusların 2. Dünya Savaşı dediği 'Büyük Vatanseverlik Savaşı' gazisi Olga, yerel basına yaptığı açıklamada, "Bir yıldır yıkanmıyorum. Saçlarım uzundu ama komşum alıp kesti. Su olmadığını söyledi. Kendi evimde yıllarca esir tutuldum" ifadelerini kullandı.

Ayrıca 96 yaşındaki kadının ısıtma olmadığı için kışın ısınmak için paltoların ve battaniyelerin altına sığınmak zorunda kaldığı evinin pencerelerinde cam yerine plastik torbaların olduğu belirtildi. Nemli bir odada kırık bir yatağa bağımlı halde yaşayan 96 yaşındaki kadın sağlık ekipleri tarafından sedyeyle hastaneye götürüldü.

Güncellenme Tarihi : 20.5.2024 15:01

İLGİLİ HABERLER