Gündem
  • 4.8.2021 00:48

Aydın Karacasu da alevlere teslim oldu

Aydın’ın Karacasu ilçesinde başlayan orman yangınına karada müdahale edebilmek için bölgeye iş makinaları sevk edilirken bölge halkı da yangını söndürme çalışmalarına destek oluyor.

Aydın'ın Karacasu ilçesinde yangın

Karacasu ilçesinin Alemler Mahallesi'ndeki dağlık alanda akşam saatlerinde başlayan orman yangını rüzgarın şiddeti ile büyüdü. Kısa sürede etkisini artıran yangını söndürme çalışmaları devam ederken, traktörünü alan vatandaşlar da yangına koştu.

Karacasu'da orman yangını - Son Dakika

Alevlerle mücadele eden ekiplere yardımcı olabilmek adına yangın bölgesine gelen bölge halkı, traktörlerine bağladıkları su tankerleri ile yangının söndürme çalışmalarına destek oldu.

Karacasu'da korkutan yangın - Aydın Haberleri - Aydın Ses Gazetesi

Alemler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bulunan 16 ev ise olası bir yangının sıçraması durumuna karşı tahliye edildi.

Aydın'da orman yangını karacasu'daki yangın rüzgar ile birlikte büyüdü -  Aydın Haberleri

Dağlık alanda meydana gelen yangına karayolundan da müdahale edebilmek için bölgeye sevk edilen iş makinaları yol açma çalışmaları gerçekleştirirken itfaiye ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin alevlerle mücadelesi aralıksız devam ediyor.

Aydın Karacasu'da orman yangını | Haberler Ankara - Ankara Haber - Son  Dakika Ankara Haberleri

Arazi koşullarının zorluğu sebebiyle söndürme çalışmalarında zor anlar yaşanırken Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley de olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER