Sağlık
  • 29.5.2023 17:46

Başörtülü kadınlara hakaret eden doktora soruşturma

Doktor Özgün Kaleoğlu’nun skandal paylaşımına soruşturma: Başörtülü kadınları hedef almıştı!
Asistan doktor Özgün Kaleoğlu, başörtülü kadınları hedef aldı. Çirkin paylaşımında ‘peçeli teyzelerden illallah ettim’ ifadesini kullandı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü hakkında inceleme başlattı

Doktor Özgün Kaleoğlu’nun skandal paylaşımına soruşturma: Başörtülü kadınları hedef almıştı!

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Asistan Doktor olarak görev yapan Özgün Kaleoğlu'nun seçim sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım büyük tepki topladı.

ÇİRKİN SÖZLER

İddialara göre Kaleoğlu, yaptığı paylaşımda sandalyede oturan 2 kadının fotoğrafını paylaşarak, "Kusura bakmayın ama benim etrafımda görmek istediğim bu, mesela bu temiz yüzler, bu kılık kıyafet. Her gün muayene ettiğim peçeli teyzelerden illallah ettim ve bugün her şeyden de nefret ettim. Kutuplaşmaksa ben de kutuplaştım artık tahammülsüzüm size. Görüşüm aynı olmadığı insanlarla lüzum olmadığı sürece muhatap olmak istemiyorum artık ve burada da takipten çıkıyorum. Yeterince etrafımda var burada görmeyeyim bari" ifadelerini yazdı.

Bu paylaşımın sosyal medyada yayılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyürken, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de inceleme başlattı.

 

ÖZÜR DİLEDİ

Dr. Kaleoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile paylaşımın kendine ait olmadığını belirterek özür diledi. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Asistan Doktor Özgün Kaleoğlu'nun seçim sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından tesettürlü kadınlara yönelik yaptığı paylaşım büyük tepki topladı.

 

Güncellenme Tarihi : 30.5.2023 02:38

İLGİLİ HABERLER