Spor
  • 2.5.2021 16:37

Beşiktaş'tan şampiyonluk kupası açıklaması: Saygısızlık yapmayız

Süper Lig'de 39. hafta Galatasaray ile karşılaşacak olan lider Beşiktaş, kupayı Türk Telekom Stadı'nda kaldıracaklarına dair çıkan iddiaları yalanladı.

Beşiktaş, dün şampiyonluk kupasının Türk Telekom Stadı'na getirilmesiyle ilgili talepte bulunacakları yönünde çıkan haberleri yalanladı. Siyah beyazlılar, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ve hiçbir rakibine asla saygısızlık yapmayacaklarını belirtti.

Beşiktaş'ın Süper Lig'in 39. haftasında sahasında Hatayspor'u 7-0 mağlup ettiği maçın ardından siyah beyazlıların TFF'ye şampiyonluk kupasının Türk Telekom Stadı'na getirilmesi ile ilgili talepte bulunacağı iddia edilmişti. Beşiktaş, bu konuyla ilgili açıklama yaptı ve böyle bir taleplerinin olmadığını, hiçbir rakibine asla saygısızlık yapmacaklarının belirtti.

Beşiktaş'ın internet sitesinden yapılan açıklama:

Süper Lig 2020-21 sezonunun bitimine üç hafta kala 81 puanla lider konumda bulunan Futbol A Takımımızın, ligin 40. haftasında Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray ile oynayacağı maçın sonunda ortaya çıkacak puan durumuna göre şampiyonluğunu ilan etmesi halinde şampiyonluk kupasını Türk Telekom Stadı’nda kaldırmak amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunacağımız şeklinde basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Camiamızın şu anda en büyük beklentisi, başarılı performansıyla haklı bir şekilde ligin zirvesinde yer alan Futbol A Takımımızın bir an evvel şampiyonluğunu ilan ederek milyonlarca sevenini bir kez daha gururlandırmasıdır.

118 yılık şerefli mazimizden aldığımız Beşiktaşlılık duruşumuzun bir gereği olarak hiçbir rakibimize asla saygısızlık yapmayız.

Beşiktaşımız şampiyonluğun en büyük adayıdır ancak lig henüz bitmemiştir. Oynanacak üç maçımız daha vardır.

Şampiyon olduğumuz vakit, kupamızı hak ettiğimiz şekilde ve hak ettiğimiz yerde kaldırmak en doğal hakkımızdır.

İLGİLİ HABERLER