Spor
  • 30.9.2010 12:59

BÜYÜK SKANDAL… HENTBOL FEDERASYONU EHF’DE ALAY KONUSU OLDU!

EHF, gözlemcilik sınavında Barbaros Yılmaz’ın İngilizcesi’ni ölçmek için bu soruyu sordu. Verdiği yanıt MHK Başkanı’nın foyasını ortaya çıkardı.

ULUSLARARASI Hentbol Federasyonu’nun (EHF) gözlemcilik sınavında Türkiye Hentbol Federasyonu ‘0’ çekerken, büyük skandala imza attı. Başkan Bilal Eyüboğlu ve yeni yönetim uluslararası alanda temsil hakkı bulunan 4 gözlemciyi görevden alıp yerlerine Vehbi İşgören, Barbaros Yılmaz, Hakan Küçükyılmaz ve Ayberk Dilmen’i bildirildi.

EHF’NİN gözlemcilik kursuna ilk kez katılımda 58 yaş sınırı, iyi derecede İngilizce ve kendi ülkelerinde gözlemcilik şartı arıyor. İşgören, 58 yaş üstü olduğu için EHF listeden çıkardı. Küçükyılmaz kursa katılmadı. Dilmen az farkla, MHK Başkanı Yılmaz ise trajikomik bir şekilde elendi.

KENDİSİNİ İngilizce tanıtması istendiğinde daha önce hazırladığı kağıttan tanıtımını okumaya başladı. Ancak kurs başkanının araya girip İngilizce, Türkiye’de yıllık ortalama hava sıcaklıklarının kaç derece olduğu şeklindeki soruyu anlamayan MHK Başkanı önünde kağıtta yazılı olan ‘’I am fine, thanks’’ (İyiyim, teşekkürler) cevabını verdi. Bu olay salonda gülüşmelere neden olurken Yılmaz elendi.

İLGİLİ HABERLER