Gündem
  • 27.4.2021 18:52

CHP'de teşkilatın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, parti olarak Millet İttifakı'nda Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu görmek istediklerini söyledi.

Türkiye, 2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini şimdiden tartışmaya başladı.

Bu tartışmaların nedeni ise, muhalefetin sık sık yaptığı erken seçim çağrıları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, 2023'ü işaret ederek erken seçim tartışmalarına noktayı koydu. Partiler de hazırlıklarına bu yönde başladı.

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nda yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı açıklanırken, Millet İtifakı'nda belirsizlik devam ediyor.

CHP'DE TEŞKİLAT KILIÇDAROĞLU'NU İSTİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Millet İttifakı'nda  Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Salıcı, parti olarak adayın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmasından yana olduğunu belirterek, “Sayın Genel Başkanımız bu konuda bir açıklama yaptı. Biz o açıklamanın arkasındayız. Sayın Genel Başkanımız Millet İttifakı’nın da yapılan görüşmelerin sonucunda adaylaşırsa ki bizim temennimiz odur; CHP’liler büyük bir inançla Sayın Genel Başkanımızı seçtirtmek için çalışacaktır.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER