Gündem
  • 18.9.2023 21:30

CHP'li Soyer bütün LGBT'lileri İzmir'e çağırdı.. Emrinizdeyim

CHP’li Tunç Soyer İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde LGBT’liler için daire başkanlığı kurdu: Emirlerindeyiz…

Batı tarafından fonlanan KAOS GL isimli LGBT oluşumunun yayınına bağlanan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, LGBT’liler için belediye bünyesinde daire başkanlığı kurduklarını söyledi. Soyer, LGBT’lilerin emirlerini beklediklerini söyleyerek “İzmir’deki LGBT bireyleri için bir kapı var; İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne açılan. Her türlü talepleri için gelebilirler. Biz emirlerinde ve hazırız.” ifadelerini kullandı. Soyer, aynı yayında, LGBT dayatmasına karşı “Büyük Aile Yürüyüşü”ne katılan aileleri hedef almıştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, LGBT dayatmasına destek veren CHP'li İzmir BB Başkanı Tunç Soyer'e tepki gösterdi. Dağ, Soyer'in LGBT üyelerine yönelik sağladıkları desteği anlattığı videoya ilişkin "Sizden beklenilen emperyalizmin yeni aparatı sosyal terörizme destek değil, İzmir'e hizmettir." sözlerini kullandı.

CHP'li İzmir BB Başkanı Tunç Soyer LGBT'ye yönelik desteğini sürdürmeye devam ediyor.

Soyer, LGBT üyesi bir kişi ile yaptığı görüntülü konuşmada İzmir BB yönetimi olarak LGBT'lilere yönelik hizmetlerinden bahsetti.

Tunç Soyer, İzmir BB çatısı altında LGBT üyeleri için bir daire başkanlığı kurulduğunu itiraf etti.

"SİZİN İŞİNİZ İZMİR'E HİZMET EMPERYALİZM'İN APARATI OLMAK DEĞİL"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir BB Başkanı Tunç Soyer'in LGBT üyelerine yönelik desteğine sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Hamza Dağ, "Sizden beklenilen emperyalizmin yeni aparatı sosyal terörizme destek değil, İzmir'e hizmettir." dedi.

Hamza Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

İzmir'de kronik problemler almış başını gidiyor. Şehrin başındaki kişi bu sorunlara odaklanmak yerine sürekli LGBT dayatmasını bu şehrin gündemine sokmaya çalışıyor. Sizden beklenilen emperyalizmin yeni aparatı sosyal terörizme destek değil, İzmir'e hizmettir.

Güncellenme Tarihi : 18.9.2023 21:06

İLGİLİ HABERLER