Asayiş
  • 16.6.2014 17:31

Düğün evinin duvarına işeyince ortalık karıştı

Kavganın, davetli olmadıkları halde dışardan gelen bir grup içindeki alkollü bir kişinin, düğün evinin duvarına çiş yapması nedeniyle çıktığı ileri sürüldü.Dün Ata Mahallesi, 739 Sokak'ta, Çine İlçesi'nden Aydın'a gelin gelen Seyhan Uludağ (21) ile bir fabrikada işçi olarak çalışan Murat Sağanak (25) için düğün töreni düzenlendi. Düğüne katılanlar çalan müzikler eşliğinde gönüllerince halay çekip, göbek atarak eğlendi. Saat 23.30 sıralarında, düğüne gelen gruptan alkollü bir erkeğin, iddiaya göre düğün evinin duvarına çiş yapması üzerine kavga çıktı.

Sopa ve bıçakların kullanıldığı kavgada, 2'si bıçakla 4 kişi yaralandı. Çine'den düğüne gelen yaralılar E.Ö. (17), H.Y. (41) ve M.Y. (15) ile E.K. (18), ambulanslarla Aydın Devlet Hastanesi, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Kavga nedeniyle bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kavgadan geriye kırılmış sandalyeler kalırken, polis hastanelerde de geniş çaplı önlem aldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
Cem ULUCAN/ AYDIN, (DHA)

İLGİLİ HABERLER