Spor
  • 20.5.2013 12:42

Emenike, F.Bahçe'de!..

Fenerbahçe, Emenike ile bir kez daha nikah kıyacak. 3 Temmuz süreci nedeniyle Fenerbahçe'ye yar olmayan Emenıke transferi bu kez tamam.

Özellikle UEFA Kupası'nda yarı finale kadar çıkıp finalin kaybedilmesinden sonra yeni sezonda daha güçlü bir kadro kurulması için harekete geçen başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin Emenike ile ilk anlaşmayı yaptığı 1 hafta önce ortaya çıkmıştı. Ön anlaşmanın ardından Emenike ve menajeri ile son görüşmelerin ise dün akşam yapıldığı bugünden itibaren ise kulübü ile masaya oturulacağı öğrenildi. İlk nabız yoklamasında Spartak Moskova'nın 7-8 milyon Euro bonservis bedeline razı olacağı ve gönlü Fenerbahçe'de olan Emenike'nin gitmesine izin vereceği belirtildi.

FENERBAHÇE BU TRANSFERDEN 4 MILYON EURO KAZANMIŞ OLACAK

Fenerbahçe, Emenike'yi Karabükspor'dan alırken 9 Milyon Euro ödemişti. Sarı-Lacivertliler Emenike'yi 10 milyon Euro karşılığında Spartak Moskova'ya vermişti. Buna karşılık golcü oyuncuyu 7-8 milyon Euro arasında bir fiyata geri alınacağı belirtiliyor. Böylelikle oynatamadığı Emenike'nin satışlarından yaklaşık 4 milyon Euro kar edilmiş olacak.

KUPA MAÇINDAN SONRA TRANSFER AÇIKLANACAK

Fenerbahçeli yöneticilerin Çarşamba günü oynanacak kupa finalinden sonra bu transferi resmen duyurması bekleniyor. Nijeryalı oyuncunun yaşadığı sakatlığın ise kısa sürede geçeceği belirtiliyor. İstanbul'da yapılacak sağlık kontrolünde sorun çıkmaması durumunda Emenike'ye imza attırılacak ve 26 yaşındaki golcü oyuncu yeni sezon hazırlıklarına en baştan katılabilecek.

MENEJERİNDEN AÇIKLAMA

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Emenike'nin menajeri Erdem Konyar, "Emenike konusunda Fenerbahçe'yle anlaşmadık. Böyle bir şey yok. Kulüpler anlaşmadan, etik olarak da herhangi bir anlaşma yapmamız söz konusu değil. Önce kulüplerin anlaşmasını bekliyoruz" dedi.

“Emenike, Fenerbahçe'de oynamak istiyor”
FIFA menajeri Erdem Konyar, "Fenerbahçe'nin Emenike'ye talip olduğunu ve bu konuda Spartak Moskova'yla görüşmelerin sürdüğünü biliyoruz. Ocak döneminde de bunları yaşadık. Emenike Spartak Moskova'yı seviyor; ama Fenerbahçe'yi de çok seviyor. Fenerbahçe'nin Emenike'nin kalbinde çok büyük bir yeri var. Kulüpler anlaşırsa Emenike'nin anlaşmasında hiç bir sorun olmaz. Buyük bir kulüpte olmak, Şampiyonlar Ligi'nde oynamak Emenike için çok önemli. Emenike böyle düşünüyor, bu önemli bir nokta. Zaten teknik heyete büyük bir saygısı var. Kulüpler anlaşırsa Emenike, Fenerbahçe'de oynamak istiyor" şeklinde konuştu.

“2.5 milyon avro olmaz”
Erdem Konyar, bazı iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, "Ocak ayına göre bu dönemde Emenike'nin Fenerbahçe'ye transferinin daha kolay olabileceğini belirten Konyar, "Kulüpler anlaşırsı bizim Fenerbahçe'yle anlaşmamız konusunda sorun çıkmaz. Ama Emenike'nin Fenerbahçe'yle 2.5 milyon avroya anlaştığı iddia ediliyor. Bu doğru değil. Bir futbolcu şu anda kazandığından daha az paraya kimseyle anlaşmaz. Bu mantıklı değil. Ayrıca Emenike'nin 10 milyon avroya satılıp, 8 milyon avroya alınacağı iddiası da mantıklı değil. Ayrıca kulüpler henüz anlaşmamışken, bizim Fenerbahçe'yle anlaşmamız mümkün değil. Bu da doğru değil. Fakat kulüpler anlaşırsa Emenike de Fenerbahçe'ye sıcak bakıyor. Fenerbahçe'de oynamak istiyor. Spartak Moskova'nın 10 milyon avronun altında bir paraya Emenike’nin transferine izin vereceğini düşünmüyorum. Emenike'nin tek yetkili menajeri benim. Menajeri Fenerbahçe'yle anlaştı şeklinde haberler çıkıyor. Bu oyuncuma zarar verir. Şu anda bir anlaşma yok.”
 

İLGİLİ HABERLER