Spor
  • 28.2.2015 11:44

Emre Can : Beşiktaş taraftarı çılgın

Olimpiyat Stadı'nda 70 bin Siyah-Beyazlı taraftarın önünde tur biletini Beşiktaş'a kaptıran İngiliz ekibinden, 12. adama övgü yağdı. Emre Can, “Beşiktaş taraftarının çılgınca baskısı, oyunumuza direkt etki etti” derken Sterling de, “Rakibe kusursuz bir destek vardı” yorumunu yaptı.

Beşiktaş’ın Atatürk Olimpiyat Stadı’nda kazandığı tarihi zaferle beraber turnuva dışında kalan Liverpool’da, Siyah-Beyazlı taraftarlar unutulması zor bir etki bıraktı. Karşılaşmanın ardından özel açıklamalarda bulunan isimlerden Kırmızılar’ın Türk asıllı Alman yıldızı Emre Can, 70 bin kişilik baskının kendilerini çok zorladığını söyledi. 21 yaşındaki futbolcu, “Beklemediğimiz bir sonuç aldık, çok üzgünüz. Beşiktaş taraftarının çılgınca baskısı, oyunumuza direkt etki etti. Hem rakip oyuncularla hem de taraftarla aynı anda mücadele edemedik” diye konuştu.

"Hem oyun hem taraftar kusursuzdu"
Liverpool’un genç yıldızı Raheem Sterling de, tur umutlarıyla geldikleri İstanbul’dan eli boş dönmelerinin kendilerini çok üzdüğünü söyledi. 20 yaşındaki yıldız, Bu maç öncesinde özgüvenimiz çok yüksekti. İstanbul’a önemli bir avantajla gelmiştik. Ama rakibimiz neredeyse kusursuza yakın bir oyun sergiledi. Özellikle rakip savunmacıların bizi çok zorlaması sonucu bu avantajımızı kullanamadık. Beşiktaş’ı tebrik ediyorum” diye konuştu. Yaptığı açıklamada Siyah-Beyazlı taraftarlara ayrı bir parantez açan Sterling, Rakibimizin oyununun yanında onlara gösterilen destek de kusursuzdu” dedi.

Fanatik

 

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 21:52

İLGİLİ HABERLER