Gündem
  • 19.4.2024 18:09

Erdoğan : İran farklı konuşuyor. İsrail'de sahiplenme yok.. Akla ziyan bir durum yok

Başkan Erdoğan'dan İran-İsrail gerilimi açıklaması: İki taraf da farklı konuşuyor
Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan Orta Doğu'da yaşanan İran-İsrail gerilimi ile ilgili "İsrail farklı konuşuyor, İran farklı konuşuyor. Sahiplenme yok, konuyla ilgili akla ziyan olmayan açıklama yok" dedi.
Başkan Erdoğan’dan İran-İsrail gerilimi açıklaması: İki taraf da farklı konuşuyor
ABONE OL
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. İran-İsrail gerilimine ilişkin önemli mesajlar veren Başkan Erdoğan, "İran farklı konuşuyor. Sahiplenme yok, konuyla ilgili akla ziyan olmayan açıklama yok." dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Irak ziyaretimiz aslında ertelenen bir ziyaretti. Şimdi seçim de bitti ve Irak'a olan bu ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Günübirlik bir ziyaret. Önce Bağdat. Bağdat'taki Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile yapacağımız görüşmelerden sonra Erbil ziyareti gerçekleştireceğiz. Erbil'de de Kuzey Irak sorunlarını aynı zamanda merkezi yönetimle ilgili sorunları görüşme fırsatımız olacak. Irak-Türkiye ilişkilerini genelleme çatısı altında ele alacağımız konular olacak.

ALMANYA CUMHURBAŞKANI FRANK-WALTER STEİNMEİER'İN TÜRKİYE ZİYARETİ
Türkiye-Almanya arasındaki ilişkileri ele alma fırsatımız olacak. Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile geçmişten gelen dostluklarımız var. Siyasi, askeri, ekonomik, ticari bir çok konuyu ele alacağız. Sayın Cumhurbaşkanının burada bizimle ilgili yapacağı görüşmelerde de Almanya-Türkiye ilişkilerini nasıl daha ileriye taşıyabiliriz bunlarla ilgili görüşmeler olacak.

İSRAİL-İRAN GERİLİMİ
İsrail farklı şeyler söylüyor, İran aynı şekilde farklı görüşler ortaya atıyor. Sahiplenme yok ve konuyla ilgili de gerçekten şöyle akla ziyan olmayan bir açıklama da yok. İran'ın yaptığı açıklamalarda bu doğru söylüyor diyemiyorsunuz. İsrail'in zaten söyleyemiyorsunuz. ABD'yi öne sürüyorlar. Çok daha önemlisi BMGK'da ABD'nin son yapılan açıklamalarda İsrail'in yanında yer aldığını görüyoruz. ABD burada herkes Filistin'in yanında yer alırken ABD ne yazık ki İsrail'in yanında yer alarak duruşunu ortaya koyuyor. Zaten farklı bir şey beklemiyorduk.

HAMAS SİYASİ BÜRO BAŞKANI İSMAİL HANİYE İLE GÖRÜŞME

Gündemi biz Sayın Haniye ile aramızda tutalım. Ona göre de adımlarımızı atalım.

Güncellenme Tarihi : 19.4.2024 18:47

İLGİLİ HABERLER