Gündem
  • 1.3.2024 14:00

Filistin için kendini yakan Amerikalı pilot Aaron Bushnell'in duygulandıran vasiyeti

Amerikalı gazeteci, Gazze savaşını protesto etmek için kendini yakan pilotla ilgili şaşırtıcı vasiyetini açıkladı

https://arabicpost.net/wp-content/uploads/2024/02/img_8413-1170x600.jpg

Amerikalı asker Aaron Bushnell/sosyal ağlar

Amerikalı bir gazeteci, İsrail elçiliği önünde kendini yakan Amerikalı pilot Aaron Bushnell'in (25 yaşında) birikimlerini Filistinli çocuklara ayırdığını açıkladı. 
Gazze'de yaşanan “soykırımı” protesto etmek için 26 Şubat 2024 Pazartesi günü Washington'daki İsrail Büyükelçiliği önünde kendini ateşe verdikten sonra hayatını kaybeden pilot ülkesini şoka sokmuştu.

The sacrifice of Aaron Bushnell – Workers World

Pazartesi günü Washington'daki İsrail Büyükelçiliği'ne doğru yola çıkan Bushnell, oraya vardığında başına benzin döküp kendini ateşe verdi ve nefesi kesilinceye kadar defalarca "Filistin'e özgürlük" diye bağırdı. 

Amerikalı pilotun iradesi

Amerikalı gazeteci Quill Lawrence, çarşamba günü Ulusal Halk Radyosu'na (yerel olarak) Bushnell'in birlikte çalıştığı bir hayır kurumuyla vasiyetini çok dikkatli planladığını açıkladığını söyledi.

Lawrence ayrıca Bushnell'in çalışmalarını önceden planladığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Bir vasiyet hazırladı ve birikimlerinin Filistin Çocuklara Yardım Fonu'na bağışlanmasını istedi."

Ayrıca Bushnell'in (kendini yakmadan önce) her şeyi ayarladığını ve hatta komşusunun kedisine bakmasını rica ettiğini ekledi.