Sağlık
  • 30.11.2022 02:01

Hasta yakını kadın doktoru darp etti: İşte o anlar

Tokat’ın Erbaa ilçesinde bir doktor hasta yakını tarafından darp edildi. Darp anına ilişkin güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay; bugün öğlen saatlerinde Erbaa Devlet Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre annesi Y.Y'yi randevusuz tedavi ettirmek isteyen C.Y (47) ile İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Dağıstan Ergin arasında sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan sözlü tartışma sırasında hasta yakını doktorun muayene odasına girerek saldırdı. Saldırıya uğrayan doktoru sağlık çalışanları ve hasta yakınları şahsa müdahale ederek kurtardı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan C.Y ifade işlemleri için polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

"Serbest bırakımasın cezasını alsın istiyorum"

Şiddete uğrayan doktor yaşadığı korku dolu anları göz yaşlı olarak anlattı. Uzm. Dr. Elif Dağıstan Ergin, randevusuz hasta bakamayacağını, yoğun olduğunu söylemesi üzerine hasta yakını tarafından darp edildiğini belirterek, "Öğle arasında tekrar geldiler. Bakamayacağımı söyledim. Yüzüme vurdu, boğazımı sıkmaya başladı. Sonra beni poliklinikten dışarı attı, yere düştük. Boğazımı sıkmaya devam ediyordu. O anda sekreterler yardım etmese daha kötü durumlar olabilirdi. Bu tür olaylar sık yaşanıyor. Suçlular serbest bırakılıyor. Serbest bırakımasın cezasını alsın istiyorum" dedi.

 

Güncellenme Tarihi : 30.11.2022 02:05

İLGİLİ HABERLER