Sağlık
  • 13.3.2023 15:48

Hem soyadı hem kendisi sahte 'dişçi'...

Fıkra gibi olay İstanbul Bağcılar'da meydana geldi. İmplant yaptırmak isteyen Hatice D. (41), kendisini diş doktoru olarak tanıtan Orhan Dişçi (37) ile 40 bin TL'ye anlaştı. Dişçinin, sağlam dişlere de zarar vermesinden sonra savcılığa giden Hatice D.'nin şikayeti üzerine yapılan araştırmalarda şok eden gerçek ortaya çıktı.

Olay, Hürriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Hatice D., bir arkadaşı aracılığıyla Orhan Dişçi ile tanıştı. Orhan Dişçi, kendisini Hatice D.'ye diş doktoru olarak tanıttı. İmplant yaptırmak isteyen Hatice D., Dişçi ile 40 bin liraya anlaştı.

10 DİŞ İLTİHAP KAPTI

Hatice D. tedavi için Dişçi'nin Hürriyet Mahallesi'ndeki muayenehanesine gitti. Dişçi burada Hatice D.'nin çürük dişi üzerine implant yaptı. Bu yüzden Hatice D.'nin 10 dişi iltihap kaptı. Hatice D. yaşadığı sorunlar nedeniyle Dişçi'yi aradığında hakaret ve tehditlerle karşılaştı.

Hatice D., savcılığa giderek şikayetçi oldu. Hatice D.'nin şikayeti üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

BASKIN DÜZENLENDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda Orhan Dişçi'nin Hürriyet Mahallesi'ndeki tabelasız iş yerine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte baskın düzenlendi.Baskında çok sayıda diş yapımı ve tedavisinde kullanılan materyal ele geçirildi.Sağlık ekiplerince yapılan çalışmalarda iş yerinde hijyen koşullarına uymayacak şekilde muayene yapıldığı tespit edildi.Dişçi'nin herhangi bir tıp eğitimi olmadığı sadece diş protezciliği kalfalık belgesi olduğu anlaşıldı. İş yeri belediye ekipleri tarafından mühürlendi.Uyuşturucu kulanımından suç kaydının da olduğu öğrenilen Organ Dişçi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk Dişçi çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Güncellenme Tarihi : 13.3.2023 15:51

İLGİLİ HABERLER