Asayiş
  • 26.6.2010 17:17

KARISIYLA KAVGA ETTİ, KAYNANASINI ÖLDÜRDÜ

ÇORUM’da veteriner hekim olan 35 yaşındaki Abdullah P., tartışıp evden ayrılan eşi 33 yaşındaki Zakine P. ile barışmak için gittiği evde kayınpederi 63 yaşındaki Abdullah Ş.’yi yaralayıp, kayınvalidesi 62 yaşındaki Ayşe Ş.’yi öldürdü. Tutuklanan sanık, Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada kendini savundu.

Zanlı, “Eşimle barışmak için eve gittiğimde bana pusu kurmuşlardı. Kayınpederim, oğlu Alaattin Şahin ile ayrı ayrı yerlerde sopalarla bekliyorlardı. Aramızda kavga çıkınca kendimi korumak için rastgele ateş ettim. Öldürme niyetim yoktu" dedi.
Olay geçen Şubat ayında meydana geldi. İddiaya göre 3 çocuk babası Abdullah P. ile eşi Zakine P., şiddetli geçimsizlik nedeniyle tartıştı. Tartışmanın üzerine Zakine P., evi terk edip babasının yanına gitti. Eşiyle barışmak isteyen Abdullah P., kayınpederi Abdullah Ş.'nin Gülabibey Mahallesi’ndeki evine gitti.

Evin bahçesinde kayınpederi ve kayınvalidesi Ayşe Ş. ile görüşen zanlı, olumsuz yanıt alınca aralarında tartışma çıktı. Abdullah Ş.’nin, “Kızıma kan kusturdun. Hep dövdün” sözlerine sinirlenen zanlı, belindeki ruhsatsız tabancayı çıkartarak kayınpederi ve kayınvalidesine ateş ettikten sonra kaçtı. Kalbine 2 kurşun isabet eden Ayşe Ş. hayatını kaybetti. Göğsüne 3 kurşun isabet eden Abdullah Ş. ise, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Polis tarafından yakalanan adam, çıkartılığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine kondu. Kayınpeder Abdullah Ş. ise yaklaşık bir ay süresince tedavi gördüğü Çorum Devlet Hastanesi’nden geçen Mart ayında taburcu edildi.

Hakkında kayınvalidesi Ayşe Ş.’yi öldürme suçundan müebbet ve kayınpederi Abdullah Ş.’yi yaralamadan ise 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan veteriner hekim Abdullah P.’nin Çorum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Abdullah P., kayınpeder Abdullah Ş. ile avukatlar katıldı.

Duruşmada eşiyle şiddetli geçimsizlik sonrasında ayrılma noktasına geldiklerini anlatan tutuklu sanık zanlı, “Eşim, aramızda yaşanan geçimsizlik sonrasında çocukları da alarak babasının evine gitti. Ben barışmak istiyordum ve sürekli olarak eşimle telefonda konuşuyordum. Daha sonra olay günü kayınpederimin evine gittim. Burada kayınpederim bana pusu kurmuş ve oğlu Alaattin Ş. ile ayrı ayrı yerlerde sopalarla bekliyorlardı. Çıkan tartışma sonrasında bana hakaretler edip saldırmaya çalıştılar. Ben de kendimi korumak için yanımda bulunan tabanca ile rastgele ateş ettim. Öldürme niyetim yoktu” dedi.

EŞİNİ KAYBEDEN KAYINPEDER AĞLAYARAK İFADE VERDİ

Hastaneden taburcu olduktan sonra ilk kez duruşmaya katılan kayınpeder Abdullah Ş. ise, ağlayarak ifade verdi. Damadı Abdullah P.’nin sürekli olarak kızını dövdüğünü iddia eden adam, “Damadım kızıma şiddet uyguluyordu. Daha sonra kızım torunlarımı da alarak yanımıza yerleşti. Olay günü bir yerden geliyorduk. Damadım kızımla konuşuyordu. Daha sonra silah sesleri duydum ve kızımın ‘annem vuruldu’ diye feryat ettiğini duydum. Bulundukları yere gittiğimde ise kendimizi korumak için bir sopa elime aldım. Bu sırada bana da ateş etti. İddia edildiği gibi pusu kurmadık” diye konuştu.

SANIK AVUKATI: CEZAİ EHLİYETİNİN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Abdullah P.’nin avukatı ise, müvekkilinin cezai ehliyetinin bulunmasını engelleyici bir sağlık probleminin olduğunu gözlemlediğini söyledi. Sanık avukatı müvekkilinin cezai ehliyetinin olup olmadığı yönünde rapor alınmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise bu talebi kabul ederek öncelikle zanlının Çorum Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde cezai ehliyetini kısıtlayacak bir sağlık probleminin olup olmadığının tespit edilmesini ve daha sonra buradan gelecek rapora göre sanığın İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

İLGİLİ HABERLER