Gündem
  • 30.3.2012 16:27

Kendisine ayakkabı atan gence böyle cevap verdi

Bakan Bayraktar kendisinin protesto edildiği olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,İstanbul'da Okan Üniversitesi'nde konuşma yaparken kendisine ayakkabı atılmasını espririli bir şekilde değerlendirdi.
 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Okan Üniversitesi’nde düzenlenen ”Kentsel Dönüşüm Alternatif Model Arayışları Sempozyumu”nda konuşma yaptığı sırada kendisine ayakkabı atılmasıyla ilgili olarak, ”Konuşabilirler, protesto edebilirler, tezahürat yapabilirler, soru sorabilir. Bu normal” dedi.

Bayraktar, Halkalı Ayazma Kentsel Dönüşüm uygulaması kapsamında tamamlanan 300 konutun kura töreninde gazetecilerin sorularını cevapladı.

"Ayakkabı güzeldi yeniydi"

Bir gazetecinin ”Okan Üniversitesi’nde konuşma yaptığınız sırada ayakkabı atıldı? Neler diyeceksiniz. Oysa siz söz hakkı vermişsiniz?” sorusu üzerine Bayraktar, şunları söyledi: ”Arkadaşlar soru sordular. Konuşabilirler, protesto edebilirler, tezahürat yapabilirler, soru sorabilirler. Bu normal. ’Ayakkabının ikisini de ver, birine verelim’ dedim. Birini attı, diğeri onda kaldı. Biri bende, diğeri onda kaldı, olmadı. Yeniydi, güzeldi ayakkabı.”

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 19:12

İLGİLİ HABERLER