Gündem
  • 19.6.2021 22:57

MHP Bahçeli'nin emriyle eski milletvekili Nazif Okumuş'u partiden ihraç ediyor

Devlet Bahçeli onun da üzerini çizdi! MHP'de bir isim daha ihraç ediliyor!

21. Dönem MHP Milletvekili Nazif Okumuş, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.

MHP 21. Dönem Milletvekili Nazif Okumuş, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini ve 2 gün önce kendisinden savunmasının istendiğini açıkladı.

Nazif Okumuş, MHP'den ihraç ediliyor

TV5’de yayınlanan ve Hasan Basri Akdemir’in sunduğu “Konuşmadan Olmaz” programına konuk olan Nazif Okumuş, “MHP’nin sizin siyaset yaptığınız dönemdeki politikalarıyla bugünkü politikalarını nasıl buluyorsunuz?” sorusunu cevaplarken, partiden ihracını açıkladı.

“ORASI BENİM İÇİN ŞU ANDA UZUN ZAMANDAN BERİ HAYAL KIRIKLIĞIYDI”

Okumuş şu ifadeleri kullandı:

“MHP’de, tabii ki MHP ile ilişiğim kesildi ve o zaman söylemek istemiyordum. Daha ben, ilginçtir 2 gün önce Milliyetçi Hareket Partisi’nde ilişiğimi kesebilecek yazıyı aldım ve kamuoyu ile de paylaşmak istememiştim; ama bugün benden savunma isteyerek disiplin kuruluna verdiklerini, yani ihraç mekanizmasına başladıklarını söylüyorlar.

Dolayısıyla orası benim için şu anda uzun zamandan beri hayal kırıklığıydı; ama şu andan itibaren zaten farklı bir sürecin içerisine girdiğim bir adres olarak kalıyor.”

MHP'den Nazif Okumuş'a çok sert sözler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli hakkında 'muğlak' ve 'arkasında kimsenin bilmediği bir irade olma ihtimali yüksek' diyen eski MHP'li Nazif Okumuş'u hedef aldı.

Yalçın, eleştiri bombardımanına tuttuğu Okumuş için "1 Kasım’da MHP'ye oy vermiş midir? Yoksa eski Maocuların evrim geçirmiş havası veren marjinal ve kuru gürültücü partisine kapılanmasına rağmen hicap duymadan oradan MHP'ye saldıran birtakım izan mahrumlarıyla dirsek temasında mıdır?" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin arkasında gizli bir iradenin bulunduğunu öne süren eskİ MHP milletvekili Nazif Okumuş'un açıklamalarının, Devlet Bahçeli'siz MHP senaryolarını hayata geçirmek isteyenlere destek olduğunu öne süren Yalçın, şu değerlendirmeyi yaptı:

OKUMUŞ'UN ARKASINDA HANGİ MEÇHUL İRADE VARDIR?

"Nazif Okumuş gibiler MHP'nin her kongre dönemi öncesinde ortaya çıkarak aslı astarı olmayan iddialar ortaya atmakta, dayanaksız fikirler öne sürerek ortalığı karıştırmaya çalışmaktadır. Nazif Okumuş bugüne kadar nerededir? 1 Kasım’da MHP'ye oy vermiş midir? Yoksa eski Maocuların evrim geçirmiş havası veren marjinal ve kuru gürültücü partisine kapılanmasına rağmen hicap duymadan oradan MHP'ye saldıran birtakım izan mahrumlarıyla dirsek temasında mıdır? Sayın Devlet Bahçeli'nin arkasında bilinmeyen bir irade olabileceğini iddia eden Nazif Okumuş’un arkasında hangi meçhul irade vardır?"

İLGİLİ HABERLER