Gündem
  • 31.3.2024 22:00

Özgür Özel'den seçim sonuçlarına ilişkin açıklama

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin "Seçim sonuçları göstermiştir ki seçmen Türkiye'de yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi. Bugün seçmen, 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye karar verdi." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özel, şunları söyledi:

"CHP örgütüne teşekkür ediyorum. Seçim sonuçları göstermiştir ki seçmen Türkiye'de yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi. Bugün seçmen, 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye karar verdi. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında iktidarın orantısız gücünü yerelden dengelemeye karar verdi. Türkiye İttifakı tarihi bir sonuç elde etti. Ülkemizin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair de önemli mesaj verdi.Türkiye ittifakı tarihi bir karar vermiştir.

Seçmenimiz açık bir mesaj vermiştir, bu mesaj bizlerin okumasıyla şu şekildedir; biz kaybedilen hukuk devleti vasfının geri gelmesini istiyoruz, farklılıklar zenginliğimizdir. Biz Türkiye Cumhuriyet vatandaşları olarak birlik ve beraberlik istiyoruz. Biz milletimizin verdiği bu mesajı kutsal bir emanet olarak görüyoruz. Bilinmesini isterim ki bu seçimlerin bir mağlubu yoktur. Halkımız iyi hizmeti ödüllendirmiş, kötü hizmeti ve kötü niyeti cezalandırmıştır.

CHP lideri Özgür Özel, partisinin genel merkezinde yaptığı konuşmada, “Bugün seçmen ülkemizde yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi” dedi ve ekledi:

“Türkiye ittifakı tarihi bir sonuç elde etmiştir.”

Özel, bugün seçim sırasında sandıklarda görev alan herkese, partisinin aday adaylarına ve adaylarına teşekkür etti.

“Seçmen, cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk seçimlerinde iktidarın orantısız gücünü yerelden dengelemeye karar verdi” diyen Özel, “Ülkemiz belediyelerin nasıl yönetilmesi ve yönetilmemesi gerektiğine dair önemli bir karar ve mesaj vermiştir” sözlerini sarf etti.

“Şehirlerimiz emin ellere teslim edildi” diyen Özel, “Ülkemiz, belediyelerin nasıl yönetilmesi ve yönetilmemesi gerektiğine dair önemli bir karar ve mesaj vermiştir” ifadesini kullandı.

Quote Message: Bugün Türkiye ekmeğini küçültenlere, hukuk devletini çökertenlere yanıt vermiştir. Yok sayılanlar ülkeyi yönetenlere önemli bir mesaj vermiştir. Hukuk devleti vasfının geri gelmesini istiyoruz demiştir. Milletimizin verdiği bu mesajı kutsal bir mesaj olarak algılıyor ve başımızın üzerine alıyoruz. Bu galibiyetin bir kaybedeni yoktur. Bugün hangi partiye oy verirse versin kimsenin kaybetmiş hissetmesini istemiyoruz.

Bugün Türkiye ekmeğini küçültenlere, hukuk devletini çökertenlere yanıt vermiştir. Yok sayılanlar ülkeyi yönetenlere önemli bir mesaj vermiştir. Hukuk devleti vasfının geri gelmesini istiyoruz demiştir. Milletimizin verdiği bu mesajı kutsal bir mesaj olarak algılıyor ve başımızın üzerine alıyoruz. Bu galibiyetin bir kaybedeni yoktur. Bugün hangi partiye oy verirse versin kimsenin kaybetmiş hissetmesini istemiyoruz.

 

Quote Message: Başta İstanbul, Ankara, Mersin, Adana ve Antalya belediye başkanlarımıza özel olarak teşekkür etmek isterim. İyi bir kriz yönetimine, merkezi yönetimin desteği olmasa bile mazeret üretmeden iyi icraatın nasıl yapılacağına ve “CHP iyi belediyecilik yapar” algısının yerleşmesine yaptıkları katkıyla bugünkü zaferin baş mimarlarıdır.

Başta İstanbul, Ankara, Mersin, Adana ve Antalya belediye başkanlarımıza özel olarak teşekkür etmek isterim. İyi bir kriz yönetimine, merkezi yönetimin desteği olmasa bile mazeret üretmeden iyi icraatın nasıl yapılacağına ve “CHP iyi belediyecilik yapar” algısının yerleşmesine yaptıkları katkıyla bugünkü zaferin baş mimarlarıdır.

Güncellenme Tarihi : 31.3.2024 22:17

İLGİLİ HABERLER