Asayiş
  • 29.4.2010 12:46

PKK'LI TERÖRİSTTEN ŞOK AÇIKLAMALAR...

BURHAN KARADUMAN -MALATYA

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçe kırsalında geçtiğimiz hafta gerçekleşen olayda yaylacılardan erzak toplamak isteyen PKK'lı grup ile askerler arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürülmüş, 1 terörist ise sağ olarak ele geçirilmişti.

Sağ olarak yakalanan ve Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçe nüfusuna kayıtlı olan H.T (28) adlı PKK'lı terörist, hakim karşısına çıktığı Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadesinde, "Ben 2000 yılında Almanya'da MLKP terör örgütü sempatizanı olduğumu söyleyerek, sığınma talep ettim. 2002 yılında Hollanda'da PKK'nın bir kampına katıldım. Aynı yıl Hollanda Amsterdam'dan Ermenistan Havaalanına geçiş yaptım, oradan da sınıra yakın bir köyden İran'a geçiş yaptım. Sonrasında PKK'nın Irak bölgesindeki dağ kadrosuna katıldım. Burada 6 yıl eğitim gördüm" dedi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 1 köy korucusunun şehit edilmesi 1 köy korucusunu da yaralandığı olaya da karıştığını itiraf eden H.T adlı terörist, geçtiğimiz haftaki çatışma esnasında ani bir kararla teslim olmayı düşündüğünü ve askerlerin telsiz frekansına girerek, yanlarına gidip teslim olduğunu iddia etti.

Terörist H.T, "Yaptığım şeylerden dolayı pişmanım. Bu pişmanlıktan dolayı 8 yıl içinde aldığım tecrübeleri ve bildiklerimi anlattım" dedi.

Terörist, mahkemede aylık gelirinin bin 400 Euro olduğu şeklinde ifade verirken, okur-yazar olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, "Silahlı terör örgütü PKK üyesi olma, ülkenin birliğini ve devletin toprak bütünlüğünü bozmaya teşebbüs etmek" suçundan PKK'lı terörist hakkında tutuklama verdi.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 08:16

İLGİLİ HABERLER