Gündem
  • 8.3.2020 00:58

Türkiye İdlib'de 50 Pakistanlı Şii militanı öldürdü

Suriye'de sünnilerle savaşması için İran tarafından getirtilen Pakistanlı Şii, "Zeynebiyyun Tugayı" Esad'ın milisi olarak İdlib'de görev yapıyordu. Paralı Şii askerler İdlib'in sünnilerine karşı acımasız bir katliam yaptı. İşte bölgede kanlı saldırılar yapan bu tugayın bütün elemanları Kahraman Mehmetçik tarafından yok edildi.
İdlib'de öldürülen Pakistanlı Şii  "Zeynebiyyun Tugayı" üyesi 50 kişinin isimleri ve cenaze törenleri görüntüleri yayınlandı. Pakistan kaynakları Zeynebbiyun tugayından Suriye gidenlerin hiç birisinin dönmediği ve kaybon çok daha fazla olduğunu bildirdiler.

İŞTE ARAP MEDYASINDAKİ O HABER

Türkiye'nin İdlib harekatında 50 Pakistanlı Şii milis öldürüldü..Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından İdlib'de düzenlenen harekatta 50 Pakistanlı Şii milisin öldürüldüğü bildirildi.

Türkiye'nin İdlib harekatında 50 Pakistanlı Şii milis öldürüldü

İran destekli Şii milis gruplar İdlib'de Türkiye'nin saldırılarında ağır kayıplar verdi.

Türkiye tarafından İdlib'de Esed rejimi ve müttefiklerine yönelik başlatılan "Bahar Kalkanı Harekatı"nda oldukça etkili saldırılar düzenlendi.

Özellikle insansız hava araçları (İHA) tarafından düzenlenen nokta saldırılarda rejim güçleri ciddi kayıplar yaşadı.

Şii milisler hedefteydi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından İdlib'de düzenlenen saldırılarda hedeflerden biri de rejimin ilerleyişinde önemli rol oynayan İran destekli Şii milislerdi.

Pakistanlı yetkililerin Arab News'e verdiği bilgilere göre, Türkiye'nın saldırılarında 50'ye yakın Pakistanlı Şii milis mensubu öldürüldü.

İran destekli Pakistanlı Şii milisler Suriye'de "Zeynebiyyun Tugayı" adı altında faaliyet gösteriyor. Zeynebiyyun Tugayı Türkiye'nin düzenlediği harekatta hedef alınan gruplardan biri oldu.

Zeynebiyyun Tugayı'nın verdiği kayıplar, Şii milis gruplara yakın sosyal medya hesaplarınca da servis edildi.

pkstn.jpeg

1 Mart tarihinde sosyal medyada servis edilen görüntüde, saldırılarda öldüğü ifade edilen 47 Pakistanlı Şii milis mensubunun fotoğrafı yer alıyor

Saldırılarda onlarca Şii milis öldürülürken, son dönemde muhaliflerin saldırılarında öldürülen Şii milis grup üyelerinin sayısı ise yüzlerle ifade ediliyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER