Yaşam
  • 30.6.2007 01:07

"UZAK" SEYREDİLMESİ GEREKEN 1000 FİLM LİSTESİNDE!..

LONDRA - Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın Uzak filmi İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesinin "film-müzik" ekiyle birlikte dağıtılan "Ölmeden Önce Seyredilmesi Gereken 1000 Film" listesine girdi.
Filmden "Hüzünlü ve şahane" diye söz eden Guardian eleştirmeni, Uzak'ın yalnızlık ve depresyon üzerine kurulmuş senaryosunun yalın ve berrak olduğuna vurgu yaptı.
Tanıtım yazısında, filmin her iki aktörünün de trajikomik senaryoyu büyük bir başarıyla oynadığı, oyuncuların başarısının seyirciyi filmin içine çekebildiği ve her şeyin çok gerçekçi olduğu belirtildi.
Guardian film eleştirmeni Peter Bradshaw, "Uzak benim anlatamayacağım kadar hayran olduğum, müthiş bir yönetmenin filmidir" dedi.
Bu arada Uzak'ın en iyi 1000 film arasında sayıldığı Guardian'ın harf sırasıyla hazırladığı son film ekinde yer alan diğer ünlü filmlerden bazıları Kuzuların Sessizliği, Singing in the Rain, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Spartacus, Örümcek Adam, Yıldız Savaşları, L Strada, Sunset Bulvarı, Superman, Terminatör, Telma ve Louise, Çingeneler Zamanı, Titanik, Unforgiven oldu.

İLGİLİ HABERLER