Gündem
  • 28.10.2023 22:00

Elon Mask Gazze'ye internet verdi, İsrail kudurdu.. Space X ile tüm ilişkilerin kesti

İşgalci İsrail İletişim Bakanlığı, Elon Musk'ın Gazze'ye Starlink hizmeti sağlama kararı nedeniyle Musk'ın Space X şirketi ile tüm bağları kestiklerini duyurdu. ▪️ Bütün Arap dünyası Elon kadar duyarlı olamadı.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetlerini tamamen kesmesinin ardından X sosyal medya platformundaki yüzlerce kullanıcı insani yardım koordinasyonu için Starlink uydu sisteminin hizmete sunulmasını talep etmişti.

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) İcra Direktörü Cindy McCain, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, "Gazze'de iletişimin kesilmesiyle hayat kurtaran gıda yardımımız da durma noktasına geldi. Çalışanlarımıza, ortaklarımıza ya da bize güvenen kişilere ulaşamıyoruz. İnsani yardım için sürdürülebilir erişim ve operasyon yapma imkanına acilen ihtiyacımız var. Her geçen dakika önemli." ifadelerini kullanmıştı.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetlerini tamamen kesmesinin ardından X sosyal medya platformundaki çok sayıda kullanıcı insani yardım koordinasyonu için Starlink uydu sisteminin hizmete sunulmasını talep etmişti.

Elon Musk, sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada, sahibi olduğu Starlink uydu internet sistemi firmasının Gazze Şeridi'ndeki tanınmış uluslararası yardım kuruluşlarına bağlantı hizmeti sunacağını bildirdi.

Elon Musk'ın Gazze hamlesi İsrail'i kızdırdı! Tehdit gibi açıklama!
Elon Musk, Starlink'in Gazze'deki uluslararası tanınmış yardım kuruluşlarına bağlantı hizmeti sunacağını açıkladı. Musk'ın Gazze hamlesi İsrail'i kızdırdı.

İSRAİL'DEN MUSK'A TEPKİ

İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, Musk'ın Gazze ile ilgili kararına tepki gösterdi.

'O ZAMAN KADAR...'

Karhi açıklamasında, ''İsrail bununla mücadele etmek için elindeki tüm imkanları kullanacaktır. Belki Musk bunu kaçırılan bebeklerimizin, oğullarımızın, kızlarımızın, yaşlılarımızın serbest bırakılması şartına bağlamak isteyebilir. O zamana kadar ofisim Starlink'le tüm bağlarını kesecek.'' ifadelerini kullandı.

İsrail İletişim Bakanı, Gazze'ye yönelik Starlink hizmeti kararı yüzünden Space X ile tüm ilişkilerin kesildiğini duyurdu.

Güncellenme Tarihi : 28.10.2023 21:54

İLGİLİ HABERLER