Sağlık
  • 28.4.2020 12:16

Rus uzman şok etti!.. Nüfusun üçte birini öldürecek yeni ve büyük bir salgın dalgası geliyor

"Koronavirüsün çok iyi bir prova olduğu" söylemine bir bilim insanı daha katıldı. Dünyaca ünlü Rus doktor Aleksandr Myasnikov, "Koronavirüsden 30 kat daha güçlü ve ölümcül yeni bir salgın geliyor. Herkes buna hazırlansın" dedi.

Rus doktor korkuttu: Koronayı aratacak bir salgın geliyor

Ünlü Rus doktor Aleksandr Myasnikov, dünyanın önümüzdeki süreçte koronavirüsten çok daha ölümcül bir virüsle karşı karşıya kalacağını iddia etti. Myasnikov, "Hepimiz yüzde 30-35 ölüm oranlı ciddi bir salgın bekliyoruz" yorumunda bulundu.

Rusya'da 'hapşırana hastane yok': "Hastaların çoğu evinde iyileşecek"

usya'da koronavirüs pandemisi izleme merkezinin sözcüsü Dr. Aleksandr Myasnikov, dünyanın ileri zamanda şu anda etkili olan Kovid-19 pandemisinden daha ölümcül bir salgınla yüzleşeceğini belirtti.

Korona prova oldu, 30 kat güçlüsü geliyor!

 "YÜZDE 30-35 ÖLÜM ORANLI CİDDİ BİR SALGIN BEKLİYORUZ"

"Hepimiz yüzde 30-35 ölüm oranlı ciddi bir salgın bekliyoruz" öngörüsünde bulunan Myasnikov, koronavirüs ile ilgili mevcut durumun dünyaya yeni salgına daha iyi hazırlanması için yardım edeceğini kaydetti. Rus doktor ayrıca şu anda koronavirüsü kapma olasılığının en yüksek olduğu en tehlikeli yerin hastaneler olduğunu vurguladı.

 "AŞAĞI HAREKET MAYIS SONLARINDA BAŞLAR"

Doktor Myasnikov geçen çarşamba verdiği demeçte daha önce Rusya'daki salgının ulaşacağı en tepe noktası ile ilgili kendi tahminini çürüttü. Ülkelerin bulaşma vakalarında ortalama 2-3 ayda en üst noktaya ulaştığını ifade eden Myasnikov, "Bizde ise vakalar benim öngördüğüm gibi değil, neredeyse 1 ay geç başladı. Şimdiki durum, mayısta platoya ulaşacağımızı, mayıs sonlarına doğru ise aşağıya dönüş başlayacağını gösteriyor" ifadelerini kullandı.Myasnikov geçen pazartesi koronavirüs hastalığını geçirdiğini, yapılan testlerin vücudunda enfeksiyona karşı oluşan antikor varlığını gösterdiğini açıklamıştı.

Güncellenme Tarihi : 28.4.2020 23:35

İLGİLİ HABERLER