BAŞBAKANLIK, BİLAL ERDOĞAN'IN ASKERLİK DURUMU İLE İLGİLİ İDDİALARI YALANLADI

7.12.2007 - 17:19

ANKARA  - Başbakanlık, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Özgen Acar'ın bugünkü köşe yazısında gündeme getirdiği Bilal Erdoğan'ın 'askerliğe elverişli değildir' raporu aldığı yönündeki iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın ailesini hedef alan iddiaların gerçek dışı olduğuna işaret edilerek, "Sayın Bilal Erdoğan'ın yurt dışında devam ettiği doktora eğitimi nedeniyle yasal tecil haklarını kullandığı birçok kez kamuoyuna yansımış, bilinen bir gerçektir. Buna rağmen 'askerliğe elverişli
değildir' raporu aldığının iddia edilmesi, sadece cehaletle izah edilemeyecek maksatlı bir karalama ve hedef gösterme çabası olarak değerlendirilmektedir. Bu iddia açık bir yalan ve hayasız bir iftiradır" denildi.
Başbakanlık'tan Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Acar'a gönderilen açıklamada, "Gazetecilik meslek ahlakı ilkelerinin ağır bir şekilde ihlal edilmiş olmasının da ötesinde asgari etik değerlerle bağdaşmayan bu çabanızı kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.